Zwiedzanie Łodzi po polsku, angielsku i ukraińsku bez wychodzenia z domu

Zwiedzanie Łodzi po polsku, angielsku i ukraińsku bez wychodzenia z domu
Fot. UM Łódź

Łódź zaprasza na spacer po mieście w języku ukraińskim bądź angielskim z mobilną aplikacją Tropiciel.

– Myślicie, że zapomnieliśmy o obostrzeniach w związku z COVID-19? W żadnym razie! Właśnie po to w aplikacji Tropiciel powstały 2 trasy „Tam i z powrotem”, żeby umożliwić gościom i mieszkańcom Łodzi zwiedzanie miasta w łatwy i bezpieczny sposób – informują pomysłodawcy przedsięwzięcia.

We wrześniu tego roku zaprezentowano dwie trasy po angielsku i ukraińsku z lektorami, zdjęciami oraz ponad 40 lokalizacjami miejskimi w centrum. To kolejny łódzki pomysł na promocję miasta i kultury. – Jesteśmy przekonani, że jest to jedno z pionierskich działań tego tupu w Polsce. Spacery mogą być wirtualne i zachęcać do przyjazdu do Łodzi po skończeniu pandemii, ale są także dedykowane ukrainojęzycznym i anglojęzycznym turystom będącym w Łodzi oraz mieszkańcom, by mogli poznawać miasto – wskazują twórcy.

Stworzenie w aplikacji Tropiciel (prosty w obsłudze, darmowy i ogólnodostępny, mobilny przewodnik) dwóch tras edukacyjno-kulturowych w języku ukraińskim i angielskim jest świetnym sposobem na rozwiązywanie problemów organizacji spacerów w obecnym czasie. – Ze względu na panującą pandemię nie możemy, niestety, zaprosić Was na zwykły spacer z przewodnikiem, natomiast polecamy skorzystać z dwóch tras spacerowych w mobilnej aplikacji Tropiciel, która jest całkowicie bezpłatna i dostępna w każdym telefonie. Wystarczy zainstalować aplikację i masz „osobistego przewodnika”, który oprowadzi Cię po mieście, opowie setki ciekawych historii i pokaże dziesiątki różnych niezwykłych miejsc. Nie musisz spacerować w dużym gronie i narażać swoje zdrowie, możesz w pełni bezpiecznie wyjść na spacer w pojedynkę lub z zaprzyjaźnioną osobą – wskazują pomysłodawcy.

Z darmowej aplikacji Tropiciel i z dostępnych w niej tras może skorzystać każdy użytkownik smartfona, wystarczy zainstalować aplikację na swoim telefonie. Projekt ten został zrealizowany przez ŁOT we współpracy z firmą eDialog pod patronatem Wydziału Kultury UMŁ. Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Oprac. Red.
Źródło: UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email