ZUS zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”

ZUS zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”
Fot. Adminstrator


Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Adresowany jest on do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem projektu jest wykształcenie w uczniach świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych. – Wiedza na ten temat bardzo przyda się im w dorosłym życiu. Uświadamia bowiem idee solidaryzmu międzypokoleniowego, uczy odpowiedzialności za własne działania oraz przygotowuje do startu w dorosłe życie – życie zawodowe – zaznaczają organizatorzy.

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu w zajęciach przybliżających tematykę ubezpieczeń społecznych wzięło udział ponad 230 tys. uczniów z całej Polski. W ubiegłorocznej edycji w projekcie uczestniczyło 1323 uczniów z 18 szkół z Elbląga i okolic. W roku szkolnym 2018/2019 na Warmii i Mazurach w projekcie uczestniczyło 3669 uczniów. Liczba uczniów przystępujących do lekcji z każdym rokiem jest coraz większa, a materiały dydaktyczne coraz ciekawsze.

W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy.

Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów olimpiady przewidziane są nagrody rzeczowe, a także dzięki umowom podpisanym przez ZUS i szkoły wyższe, dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy.

– Z naszej strony służymy materiałami dydaktycznymi opracowanymi przez metodyka nauczania, które w tym roku mają zmienioną szatę graficzną i są wzbogacone o nowe treści – informuje ZUS.

Informacje o projekcie, nad którym patronat honorowy sprawują: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, znajdują się na stronie zus.pl/edukacja.

Zainteresowani uczestnictwem w projekcie „Lekcje z ZUS” (w woj. warmińsko-mazurskim) proszeni są o kontakt z Agnieszką Cybulską na adres e-mail: agnieszka.cybulska01@zus.pl lub telefonicznie pod numerem 55 641 92 63 lub 502 009 969.

Print Friendly, PDF & Email