„Żuławy, jakich nie znacie!”

„Żuławy, jakich nie znacie!”
Fot. Adminstrator

Czy na pewno wiecie wszystko o Żuławach? Będzie się można o tym przekonać w czwartek 11 grudnia o godz. 17.00 podczas spotkania w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada z Leszkiem Marcinkowski – wieloletnim przewodnikiem PTTK, zajmującym się popularyzowaniem historii i niepowtarzalnych walorów Żuław. Wstęp wolny.

Leszek Marcinkowski opowie o przeszłości, ludziach, którzy byli tu przed nami, domach podcieniowych, niezwykłych zabytkach, ciekawostkach historycznych, odwiecznej walce z wodnym żywiołem i walorach przyrodniczych Żuław. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan”. Zapraszamy!

 Leszek Marcinkowski – członek PTTK od 1997 roku,  aktywny działacz Koła Przewodników Terenowych w Elblągu, inicjator i współzałożyciel Oddziałowej Komisji Krajoznawczej PTTK w Elblągu, organizator imprez o charakterze turystyczno–krajoznawczym, a od 2013 r. prezes Koła Przewodników PTTK w Elblągu oraz wiceprezes ds. programowych Zarządu Oddziału PTTK w Elblągu. Posiada uprawnienia Przewodnika Turystycznego i Znakarza Nizinnych Szlaków Pieszych i Rowerowych na teren województwa warmińsko– mazurskiego. Instruktor Ochrony Przyrody PTTK, Instruktor Krajoznawstwa Regionu, Przodownik Turystyki Pieszej PTTK.

Przy okazji spotkania będzie też można zobaczyć wystawę „Bażantarnia wczoraj i dziś”, na którą składają się zdjęcia archiwalne i współczesne autorstwa Dominika Żyłowskiego i Doroty Kruszyńskiej.

  Aleksandra Buła, fot. Anna Kluk–Śliwa Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11928

Print Friendly, PDF & Email