Zrozumieć autyzm - warsztaty w Mozaice

Zrozumieć autyzm - warsztaty w Mozaice

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, który rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma on zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby i trudności z jakimi spotykają się każdego dnia osoby z autyzmem.

Z tej okazji w punkcie przedszkolnym „Mozaika”, mieszczącym się w Elblągu przy ul. Żeromskiego 3b, organizowane są otwarte oraz bezpłatne warsztaty zatytułowane „Zrozumieć autyzm”, które poprowadzi pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy między innymi z osobami z autyzmem – Anita Gerlej. Pani Anita jest pedagogiem specjalnym, terapeutą.

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat cech charakterystycznych osób z autyzmem, zrozumieć niektóre z zachowań, dostrzec mocne strony tych osób oraz poznać sposób funkcjonowania ich zmysłów.

– Chcielibyśmy uwrażliwić na inność osób z autyzmem oraz budzić tolerancję dla odmiennego choć wyjątkowego charakteru człowieka. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – zachęcają organizatorzy.