„Zobacz – Usłysz – Powiedz” o krzywdzie dziecka

„Zobacz – Usłysz – Powiedz” o krzywdzie dziecka

Trwa ogólnopolska akcja „Zobacz – Usłysz – Powiedz” organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu włączył się w kampanię, poprzez jej propagowanie.

Celem przewodnim kampanii jest uwrażliwienie każdego dorosłego Polaka na przemoc zarówno  fizyczną, jak i psychiczną wobec dzieci, które z natury nie potrafią się bronić przed agresją, płynącą często ze strony bliskich. Taką ideę powziął również MOPS w Elblągu, który także pragnie naświetlić elblążanom problem przemocy w rodzinie.  

Obojętność, to też rodzaj agresji
Niemal każdego tygodnia media donoszą o kolejnych przypadkach dzieci, które są ofiarami przemocy w rodzinie. Kiedy dojdzie do tragedii – okaleczenia albo śmierci dziecka – często okazuje się, że wiele osób wiedziało o zagrażającej dziecku sytuacji w rodzinie. Maltretowane, zaniedbywane, krzywdzone dzieci nie są w stanie same się bronić. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli, którzy wiedzą o krzywdzie dziecka, chcieli i potrafili ochronić je przed przemocą.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom,  to obowiązek dorosłych
Każde podejrzenie, o tym, że dziecko, które mieszka obok ciebie jest maltretowane, powinno być zgłoszone. Od Twojej interwencji może zależeć jego dalsze życie, bądź zdrowie.

Kampania medialna
Akcja opiera się na przekazach medialnych, głównie poprzez reklamę prasową jak i Internet. W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa, na której wszyscy zainteresowani mogą znaleźć odpowiedzi na pytania związane z przemocą wobec dzieci (skala zjawiska, jego przyczyny i in.) oraz jej przeciwdziałanie.

Więcej informacji na stronie internetowej Fundacja  Dzieci Niczyje[url]http://www.fdn.pl[/url]
źródło: http://www.fdn.pl  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1468

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.