Znamy laureatów konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Znamy laureatów konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Zakończyła się XXVI ogólnopolska edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W ścisłym gronie laureatów znalazła się między innymi mieszkanka Białegostoku – Luiza Jodkowska.

Ideą konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest upowszechnienie idei wolontariatu młodzieżowego oraz ukazanie sylwetek osób zaangażowanych w społeczne działania na rzecz innych. W tym roku rozstrzygnięcie konkursu na etapie ogólnopolskim odbyło się na podstawie analizy kart zgłoszeniowych i głosowania korespondencyjnego (za pośrednictwem kart ocen z systemem punktacji).

Jury wyłoniło „Ośmiu Wspaniałych”. Laureatami zostali: Luiza Jodkowska z Białegostoku, Mateusz Jóźwiak ze Skierniewic, Michał Kłosowski z Powiatu Ostródzkiego, Małgorzata Marciniak z Włocławka, Wiktoria Umiastowska z Powiatu Sochaczewskiego, Zuzanna Wilińska z Siedlec, Maciej Tadeusz Zawistowski z Wrocławia i Paweł Patoka z Warszawy.

– To wspaniała wiadomość. Białostoczanka, absolwentka VIII Liceum Ogólnokształcącego, którą niedawno gościliśmy w Centrum Aktywności Społecznej podczas finału 25. edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskiej edycji tego konkursu – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Wcale mnie nie dziwi, że w głosowaniu korespondencyjnym Luiza uzyskała maksymalną liczbę punktów. W pełni na to zasłużyła swoim ogromnym zaangażowaniem w pomoc innym. Gratuluję serdecznie.

Luiza Jodkowska ukończyła VIII LO, w którym działała jako wolontariuszka i przewodnicząca koła wolontariatu. Swoją przygodę z pomaganiem innym rozpoczęła jeszcze w szkole podstawowej. Między innymi włączała się w akcje typu „Dziewczynka z zapałkami”, „Zbiórka żywności” czy „Szlachetna paczka”. Również szkołę gimnazjalną ukończyła z dyplomem „Wzorowego Wolontariusza”. Już wtedy nie tylko działała charytatywnie, ale też motywowała innych do pomocy potrzebującym. Zarówno w gimnazjum, jak i w liceum, angażowała się w wiele akcji, takich jak charytatywne kiermasze ciast, „Pola nadziei”, „Pomóż im”, „O!piernicz raka”, „Ku dobrej nadziei” i wiele innych.

Źródło: UM Białystok
Fot. bialystok.pl