Zmarł Józef Mendruń – wieloletni prezes Fundacji TRAKT

Zmarł Józef Mendruń – wieloletni prezes Fundacji TRAKT
Fot. Pixabay

26 stycznia w wieku 82 lat zmarł Józef Mendruń. Był współtwórcą Fundacji Polskich Niewidomych i Słabowidzących „TRAKT”, długoletnim działaczem Polskiego Związku Niewidomych oraz Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

– Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 stycznia 2021 roku zmarł w wieku 82 lat wieloletni Prezes Fundacji mgr Józef Mendruń – poinformowano na stronie internetowej Fundacji „Trakt”.

Śp. Józef Mendruń był współtwórcą Fundacji Polskich Niewidomych i Słabowidzących „TRAKT”, a także długoletnim działaczem Polskiego Związku Niewidomych oraz Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

– Był człowiekiem wybitnym, zasłużonym dla środowiska osób niewidomych i głuchoniewidomych – nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Był człowiekiem wielkiego umysłu i siły charakteru, ale także wielkiego serca. Pochylał się nad każdym, kto potrzebował rady czy pomocy – napisano na stronie internetowej Fundacji.

Jak przekazała Fundacja „TRAKT” szczegóły na temat uroczystości pogrzebowych podane zostaną, gdy tylko znany będzie ich termin.

Oprac. red.
Źródło: Fundacja TRAKT
Print Friendly, PDF & Email