Ze słonecznej Kostaryki prosto na scenę Galerii EL

Ze słonecznej Kostaryki prosto na scenę Galerii EL
Fot. Adminstrator

Jesienne chłody i mżawki zawstydzą się z pewnością, kiedy posłuchają rozgrzanych kostarykańskim słońcem piosenek przywiezionych nam przez Fabrizio Walkera. We wtorek 12 listopada o 20:00 zapraszamy do Centrum Sztuki Galeria EL na energetyczny występ, który będzie częścią pierwszej europejskiej trasy koncertowej południowo-amerykańskiego muzyka Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.

Fabrizio Walker to kostarykański artysta, który swoje muzyczne opowieści plecie łącząc elementy tradycyjnych pieśni latynoamerykańskich, soulu, rocka, reggae, bolero, calypso oraz rapu.

W roku 2010 dołączył do zespołu Infibeat – kolektywu inspirującego się jazzem, funkiem i brzmieniami karaibskimi. W 2011 nagrali swój debiut „Infibeat”, potem w 2013 wydali album “Aguacero” – zawierająca 10 piosenek płytę, która zdobyła nagrodę „Best Alternative Fusion Album” przyznawaną Stowarzyszenie Kompozytorów i Autorów na Kostaryce.
W roku 2016 Fabrizio zdecydował się na równoległą solową karierę nagrywając album “La Cola del Pescado”, zawierający zarówno bardzo stare, jak i nowe kompozycje. W tym samym roku Infibeat rozpoczął współpracę z Elijah Brueggeman, muzycznym producentem amerykańskiego programu “Saturday Night Live”, z którym nagrał i wydał płyty “RitmosCimarronesVol. I” (2016) i “RitmosCimarronesVol. II” (2017) – obie nagrodzone ponownie przez Stowarzyszenie Kompozytorów i Autorów tytułami najlepszych albumów, tym razem w kategorii „Best Latin Fusion Album”.

Kolejny solowy album “Leirundé” ukazał się w roku 2018, nagrany zaledwie w ciągu jednego dnia, zarejestrowany przez muzyków w studio całkowicie „na żywo”. Fabrizio opisuje tę płytę jako „retrospektywną, nostalgiczną folkową podróż”.

Podczas jesiennej, europejskiej trasy koncertowej usłyszymy przekrój piosenek z całego dziesięciolecia jego muzycznej kariery.

Print Friendly, PDF & Email