Zdrowie: Wyśledź raka

Zdrowie: Wyśledź raka
Fot. Adminstrator

Lato to okres aktywnego wypoczynku nad morzem, a co za tym idzie, także intensywnego przebywania na słońcu. Ciesząc się z wakacji i zasłużonego urlopu, warto jednak pamiętać o działaniu promieni słonecznych, które bywają szkodliwe przede wszystkim dla naszej skóry.

W najbliższy weekend, od 29 czerwca do 1 lipca, w okolicach gdyńskiej plaży, pojawią się specjalne punkty, w których będzie można zasięgnąć bezpłatnych konsultacji i poddać się badaniom nie tylko znamion. Warto skorzystać i wyprzedzić raka.

W piątek, 29 czerwca, w ramach akcji „UVaga – wyprzedź czerniaka”, do Gdyni przybędzie RakTRACK. Będzie go można spotkać na bulwarze Nadmorskim naprzeciwko pomnika „Rybki”. W tym mobilnym punkcie czekają darmowe badanie znamion za pomocą dermatoskopu, rozmowy z lekarzem specjalistą oraz ankieta dotyczącą profilaktyki czerniaka. Ponadto dla uczestników przygotowano gadżety oraz strefę odpoczynku.

RakTRACK działać będzie od 29 czerwca do 1 lipca w godz. 11.00–16.00. 
Organizatorami akcji są: UVaga – wyprzedź czerniaka i RAKOOBRONA.

Z kolei w sobotę, 30 czerwca w godz. 10.00–18.00, w okolicach Akwarium Gdyńskiego, dostępny będzie punkt, w którym prowadzone będą bezpłatne badania profilaktyczne. Uczestnicy będą mogli skorzystać z możliwości zrobienia USG piersi, jąder i konsultacji dermatologicznych.

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. W ciągu całego dnia lekarze będą w stanie przebadać ok. 160 osób.

Organizatorami wydarzenia są: Nationale–Nederlanden i Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie.

O ochronę skóry zadbają natomiast specjaliści NIVEA. W piątek, 29 czerwca, po raz kolejny na gdyńską plażę zawita Podwórko NIVEA. Wakacyjna akcja promująca aktywne i bezpieczne opalanie w najpopularniejszych nadmorskich kurortach w Polsce, w naszym mieście potrwa do 1 lipca.

Na Podwórku NIVEA na Plaży do dyspozycji plażowiczów będą eksperci, który odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące ochrony przed słońcem. Będzie to zatem doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo dobierać filtry i kosmetyki w zależności od karnacji czy typu skóry.

W specjalnie stworzonej strefie NIVEA SUN, aby lepiej zobrazować działanie filtrów przeciwsłonecznych i proces opalania skóry, przygotowano także specjalną fotobudkę, w której można będzie sprawdzić „jak widzi Cię słońce”. Dzięki niej na własne oczy będzie można zobaczyć, w jaki sposób nasza skóra jest chroniona przez filtry UVA/UVB.

Ponadto na uczestników czekają zajęcia sportowe i taneczne, kreatywne warsztaty dla całej rodziny oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Udział we wszystkich aktywnościach w strefie Podwórko NIVEA na Plaży jest bezpłatny.

  gdynia.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18321 

Print Friendly, PDF & Email