Zdrowie: Uczniowie o mukowiscydozie

Zdrowie: Uczniowie o mukowiscydozie

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz uczestników placówek kulturalnych i wychowawczych z terenu województw zachodniopomorskiego, kujawsko–pomorskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego do wzięcia udziału w konkursie pn.” MUKOWISCYDOZA – DWA SKRZYDŁA”.

Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat genetycznej choroby mukowiscydozy (gdzie ostatnie badania wskazują, że co 25 Polak jest nosicielem wadliwego genu powodującego chorobę), jak również promocja i rozwój wolontariatu oraz uwrażliwienie młodzieży na drugiego człowieka.

Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej, graficznej bądź przestrzennej przedstawiającej motyla  oraz prezentacji na temat  mukowiscydozy w postaci wiersza, piosenki, filmiku przedstawiającego specyfikę choroby – mukowiscydozy. Prezentacja ta może być dostarczona w formie papierowej lub w formie nagrania.

Prace i zgłoszenia można nadsyłać do 16 lutego 2018 roku.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ.

Fot. muko.gda.pl

  muko.gda.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17509 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.