Zdrowie: Skorzystaj z darmowych porad lekarskich

Zdrowie: Skorzystaj z darmowych porad lekarskich

Pacjenci, którzy potrzebują porad i informacji dotyczących określonych chorób, do końca marca mogą dzwonić na ogólnopolską infolinię telefoniczną Rzecznika Praw Pacjenta. Tam w ramach programu „Łączy nas pacjent” dyżury pełnią specjaliści różnych dziedzin z organizacji pacjentów oraz eksperci RPP.

Do tej pory pacjenci mieli okazję skonsultować się ze specjalistami m.in. z: Fundacji Onkocafe – Razem Lepiej (porady eksperckie prowadzono w zakresie psychoedukacji oraz leczenia onkologicznego), Fundacji Urszuli Jaworskiej (podczas rozmowy telefonicznej można było poznać zagadnienia związane z dawstwem szpiku i nowotworami krwi), Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę (eksperci edukowali w zakresie opieki medycznej i terapii dzieci chorych na padaczkę, a także przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu) oraz Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę (pacjenci mogli zdobyć wiedzę na temat łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów).

Kalendarz z dyżurami ekspertów i informacjami na temat organizacji udzielających konsultacji można znaleźć TUTAJ http://www.rpp.gov.pl/porady–ekspertow–ngo/. Żeby skontaktować się ze specjalistą, wystarczy zadzwonić na bezpłatną ogólnopolską infolinię Rzecznika Praw Pacjenta pod numer 800–190–590.

Źródło i fot.: rpp.gov.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17816 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.