Zdrowie: Powstała pierwsza w Polsce Poradnia Stwardnienia Rozsianego

Zdrowie: Powstała pierwsza w Polsce Poradnia Stwardnienia Rozsianego
Fot. Adminstrator

Od 1 lutego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie swoją działalność rozpoczęła Poradnia Stwardnienia Rozsianego. Wartość modernizacji to prawie 2 mln zł.

Nowa Poradnia składa się z pięciu gabinetów lekarskich, gabinetu diagnostyczno–zabiegowego, sali dziennej aplikacji leków oraz sali rehabilitacji i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki.

– Pacjenci ze Stwardnieniem Rozsianym są związani z naszym szpitalem przez wiele lat swojego życia. Przychodzą cyklicznie, raz w miesiącu, na leczenie. Nastawiamy się zatem nie tylko na to, by ratować ich życie, ale również by stworzyć im przyjazne, godne warunki chorowania. Miejsce, w którym czas podczas podawania wlewów spędzą w ciszy, spokoju, poszanowaniu intymności np. czytając książkę lub relaksując się – mówi prof. Agnieszka Słowik, Kierownik Oddziału klinicznego Neurologii.

Komfortowe warunki to jednak nie jedyne co odróżnia nową Poradnię SM w Szpitalu Uniwersyteckim. Niezwykle istotna jest także współpraca ze specjalistami ze Stanów Zjednoczonych i wspólne dzielenie się doświadczeniami.

– Raz w miesiącu odbywamy konferencje internetowe z wiodącym ośrodkiem naukowym i klinicznym w Rochester w Stanach Zjednoczonych, podczas których omawiamy przypadki pacjentów. Dodatkowo, raz w tygodniu, pracujący w Poradni lekarze specjaliści spotykają się na zebraniach i wspólnie podejmują strategiczne decyzje w kwestii leczenia pacjentów, wprowadzenia czy zmiany leczenia. Współpracujemy ściśle również ze wszystkimi ośrodkami zajmującymi się leczeniem SM z terenu całej Małopolski i opracowujemy dla niej wspólnie spójną strategię. Praca w gronie konsyliarnym to jest kluczowa dla podejmowania strategicznych, życiowych dla pacjenta decyzji – podkreśla prof. Agnieszka Słowik, kierownik Oddziału Klinicznego Neurologii.

Źródło i fot. www.su.krakow.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17528 

Print Friendly, PDF & Email