Zdrowie: Powstał poradnik o raku tarczycy

Zdrowie: Powstał poradnik o raku tarczycy

Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej wraz z Fundacją „Tam i z powrotem” wydały kolejny bezpłatny poradnik z serii „co warto wiedzieć”. Tym razem w całości poświęcony rakowi tarczycy.

– Zanim zachorowałam, rak kojarzył mi się z chemioterapią i ogromnym osłabieniem organizmu. Diagnoza, którą usłyszałam była dla mnie szokiem: nowotwór tarczycy. Nie dawał żadnych niepokojących objawów, a organ pracował zupełnie normalnie. W jego wykryciu pomogła mi intuicja i lekarz, który podczas badania piersi stwierdził, że przy okazji zerknie na tarczycę. Po otrzymaniu diagnozy przeczytałam setki artykułów o tego typu nowotworze. Z każdym słowem pogrążałam się w większej niepewności i smutku – wspomina piosenkarka Anna Wyszkoni, u której w ubiegłym roku zdiagnozowano chorobę.

– Nie znalazłam dobrego źródła informacji, którym dla Ciebie może stać się ten poradnik. Zaufałam lekarzom, poddałam się operacji, a później terapii jodem radioaktywnym. Z tą chorobą będę żyć już zawsze. Regularne badania, przyjmowanie leków to stały element mojej codzienności. Bywa, że myślę o tym, co będzie gdy choroba wróci. Ale mam w sobie siłę. Wiem, że wygrałam z nią raz i dałabym radę pokonać ją znowu. Z pomocą specjalistów i źródłem wiarygodnych informacji będzie łatwiej. Polecam poradnik, w którym przeczytacie jak pokonać chorobę i jak żyć po operacji – zachęca.

Bezpłatny poradnik „Co warto wiedzieć. Rak tarczycy” można pobrać na stronie Programu Edukacji Onkologicznej oraz aplikacji mobilnej ONKOTEKA.

Źródło i fot. www.tamizpowrotem.org

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17456 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.