Zdrowie: Pomogą przewlekle chorym

Zdrowie: Pomogą przewlekle chorym

Samorząd województwa kujawsko–pomorskiego przeznaczy 250 tysięcy złotych na projekty realizowane przez organizacje pozarządowe w zakresie opieki nad osobami przewlekle chorymi.  Co obejmują zaplanowane działania?

Projekty dotyczące opieki nad przewlekle chorymi będą realizowane przed dwadzieścia organizacji pozarządowych, m.in.  Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię “Przekreślony Kłos”, Grudziądzkie Centrum Caritas, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oddział w Koninie, Fundację “Światło”, Fundację Wspierania Osób Niepełnosprawnych “Nasz Dom” i Bydgoskie Stowarzyszenie Opieki Nad Chorymi Z Otępieniem Typu Alzheimerowskiego.

– Rolą samorządu województwa jest dostrzegać i wspierać wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych , które wpisują się w nasze statutowe cele i których nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie tysięcy osób pracujących na co dzień w tych organizacjach –zaznacza marszałek województwa kujawsko–pomorskiego Piotr Całbecki.

Wśród zaplanowanych zadań – oprócz opieki i pielęgnacji osób przewlekle chorych – znajdują się takie działania jak: prowadzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i przedmiotów ortopedycznych, rehabilitacja osób ze schorzeniami układu ruchu, hipoterapia,  arteterapia dla chorych na stwardnienie rozsiane.

Pełną listę dofinansowanych projektów można znaleźć TUTAJ

Źródło: kujawsko–pomorskie.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17932 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.