Zdrowie: Na ratunek łysiejącej głowie

Zdrowie: Na ratunek łysiejącej głowie

Łysienie to problem dotykający zarówno mężczyzn jak i kobiety w różnym wieku, który często powoduje depresje i spadek pewności siebie. Kiedy farmakologiczne preparaty, szampony, odżywki, ampułki z witaminami nie hamują ich wypadania ani nie stymulują do odrostu, ratunek jest tylko jeden– przeszczep włosów przez trychologa.

Artas System – robot stworzony w Dolinie Krzemowej już niebawem może spowodować, że tradycyjnie inwazyjne przeszczepy włosów przestaną mieć rację bytu. Robot podczas zabiegu transplantacji asystuje chirurgowi. Najpierw „skanuje” głowę pacjenta i przesyła dane do komputera, gdzie powstaje wizualizacja 3D skóry głowy, następnie przystępuje do pracy według wytycznych lekarza nadzorującego zabieg. To, co wyróżnia go spośród innych robotów medycznych to fakt, że urządzenie całkowicie samodzielnie pobiera ze skóry pacjenta najlepszej jakości mieszki włosowe, a następnie przygotowuje chirurgowi obszary do końcowych wszczepień. Robot potrafi podejść do mieszków włosowych pod praktycznie dowolnym kątem oraz kontrolować głębokość pobierania, oszczędzając przy tym zdrowe włosy. Popularne są także przeszczepy włosów metodą FUE, które są mniej inwazyjne. W tej metodzie, zamiast jak niegdyś przeszczepiać całe paski owłosionej skóry, pobiera się pojedyncze zespoły mieszków włosowych. Efekt? Redukcja nieestetycznych, podłużnych blizn, które dotąd odstraszały wielu łysiejących przed zabiegiem.

– Atutem metody FUE są mikroskopijne, prawie niewidoczne punkty zabiegowe. Pacjent po zabiegu nie musi obawiać się powikłań oraz skutków ubocznych. Nie używamy tutaj skalpela, więc nie ma szwów ani metalowych klipsów. Zabieg jest bezbolesny, rekonwalescencja szybka, a efekt estetyczny nieporównanie lepszy od tradycyjnych metod – tłumaczy specjalista. 

  Źródło: www.uroda.senior.pl, fot. dobra–rada.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14980