Zdrowie: „Kuba i Buba w szpitalu” również do posłuchania

Zdrowie: „Kuba i Buba w szpitalu” również do posłuchania

Książka „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka – pacjenta niemal wszystko!” doczekała się audiobooka. Do płyty dołączone są propozycje zabaw dla najmłodszych, które pomagają zrozumieć, czym są prawa małego pacjenta.

Powstanie książki, a w następnej kolejności audiobooka, zainicjowali wspólnie Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Barbara Kozłowska i . Autorem kolejnych przygód Kuby i Buby jest lubiany przez dzieci Grzegorz Kasdepke, przeczytał ją natomiast Jarosław Boberek.

 „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka – pacjenta niemal wszystko” jest pierwszym tego typu wydawnictwem edukacyjnym w Polsce. Tym razem bliźniaki zapraszają najmłodszych czytelników do szpitala. Dzieci – oczami bohaterów – poznają świat opieki zdrowotnej oraz przysługujące im prawa. Dowiadują się, dlaczego warto słuchać lekarza, do kogo zwrócić się o pomoc, kiedy ktoś bliski zachoruje, czym jest tajemnica lekarska, a także co można, a czego nie wolno robić w szpitalu.

 – Aby młody człowiek–dziecko mógł oczekiwać respektowania jego praw, to musi je najpierw poznać, utrwalić i akceptować. Edukacja w zakresie praw człowieka, w tym przypadku dziecka – pacjenta jest bardzo ważna i potrzebna. Jestem przekonany, że po Karcie Praw Dziecka – Pacjenta, która wisi już we wszystkich szpitalach dla dzieci i książce, która również tam trafiła, audiobook będzie świetnym uzupełnieniem i jednocześnie zaproszeniem dla dzieci i ich rodziców do edukacji i zabawy – podkreśla Marek Michalak.

Audiobook – tak jak książka – będzie dystrybuowany wśród małych pacjentów oddziałów pediatrycznych, a także w szkołach podstawowych i innych placówkach oświatowych. Płytę, do której dołączone są propozycje zabaw dla najmłodszych pomagające zrozumieć, czym są prawa małego pacjenta, można również kupić w księgarniach.

źródło www.brpd.gov.pl

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 13828