Zdrowie: Bezpłatne badania na WZW B i C

Zdrowie: Bezpłatne badania na WZW B i C

Badania diagnostyczne krwi w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty–HCV realizuje Regionalny Szpital Specjalistyczny w ramach programu wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko–pomorskim. Adresatami programu są osoby zamieszkałe w Grudziądzu (240 osób) oraz powiecie grudziądzkim (100 osób), u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.

Głównym celem działania jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV, a w konsekwencji zmniejszenie zapadalności i śmiertelności na marskość wątroby oraz raka wątroby.

Program wdraża personel medyczny Laboratorium Analitycznego grudziądzkiego Szpitala, gdzie pobierana jest krew do badań. Program realizowany będzie do wyczerpania limitu, ale nie dłużej niż do 14 grudnia br. Osoby zainteresowane profilaktyką zapraszamy:

– od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–16.00,

– w soboty w godz. 10.00–14.00.

Nabór uczestników dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego prowadzi samorząd lokalny pod nr tel. 56 45 14 431 lub 56 45 14 443. Grudziądzan nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 56 641 45 89.

Udział w programie jest bezpłatny, nie jest potrzebne skierowanie. Świadczenia udzielane będą po okazaniu dowodu osobistego.

Projekt finansowany jest w 50% ze środków województwa kujawsko–pomorskiego oraz w 50% z budżetu samorządów, które przystąpiły do jego realizacji, czyli gminy–miasto Grudziądz oraz Powiatu Grudziądzkiego.

  Biuro Prezydenta Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18489 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.