Zdrowie: Amputacja nie musi oznaczać końca świata

Zdrowie: Amputacja nie musi oznaczać końca świata

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji projektu „Psychotraumatologia – jak zrozumieć potrzeby osób po amputacjach? Warsztat dla rodzin”, organizowanego przez Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Podczas dwudniowych szkoleń organizatorzy chcą pomóc nie tylko osobom po amputacji, ale również im bliskim, którzy w podobny sposób doświadczają traumy związanej z wypadkiem lub utratą kończyny przez członka rodziny. Pierwsza edycja projektu odbyła się w Krakowie w dniach 20–21 stycznia br. Podczas szkolenia można było spotkać się i porozmawiać z doświadczonymi psychologami, fizjoterapeutami i protetykami. Nie zabrakło również spotkań o charakterze warsztatowym, które pozwoliły na analizę realnych sytuacji i trudnych zagadnień z życia codziennego osób po amputacjach i ich bliskich.

Najbliższe warsztaty odbędą się 17 – 18 marca 2018 r. w Krakowie. Rejestracja na bezpłatne szkolenia odbywa się drogą internetową, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, zawartego na stronie Fundacji.

Kandydaci przyjmowani są według kolejności zgłoszeń.

  pfron.org.pl Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17568 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.