Zbuduj budę w swoim sercu - koncert charytatywny

Zbuduj budę w swoim sercu - koncert charytatywny
Fot. Adminstrator

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu ma przyjemność zaprosić na koncert charytatywny „Magia Świąt” organizowany we współpracy z Klubem Aktywnej Młodzieży „Zaelblągowani” działający przy Instytucji. Impreza ma na celu wsparcie elbląskiego schroniska dla zwierząt.

– Święta są takim czasem, w którym warto pomyśleć o innych. Zwierzęta to stworzenia, które same o siebie się nie zatroszczą- opowiada o koncercie Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu- to my ludzie jesteśmy niejako zobowiązani do tego, by dbać o nie, ich życie zależy wyłącznie od nas. Koncert charytatywny, który odbędzie się w Kinie Światowid, to również dowód na empatyczność i wrażliwość naszej elbląskiej młodzieży, która poświęca swój czas innym. W zeszłym roku kolędowali na rzecz bezdomnych, w trym roku pomagają zwierzętom ze schroniska. -Jesteśmy dumni z naszej młodzieży – kontynuuje Antoni Czyżyk- tworząc, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva art”, przestrzeń dla młodzieży do kreatywnych działań, chcieliśmy dać im warunki i możliwość do różnych działań twórczych, cieszymy się, że to poszło w tym kierunku. – Należy nadmienić, że działania, które podejmuje młodzież, rozwija ich kompetencje, takie jak inteligencja społeczna, myślenie projektowe, współpraca, komunikacja, czy przywództwo, cenione przez potencjalnych pracodawców – dodaje dyrektor.

To właśnie młodzież jest odpowiedzialna za pomysł i hasło imprezy, stworzyli również jedną z grafik promujących wydarzenie. W trakcie koncertu zaplanowali zbiórkę rzeczy dla schroniska. Można przynosić: suchą karmę dla psów i kotów, karmę dla kociąt i szczeniąt, smycze i obroże, koce, ręczniki, pościel, poduszki i kołdry syntetyczne, legowiska, środki czystości, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne i klatki kennelowe.

– Na koncercie będą wyświetlane, na dużym ekranie, fotografie zwierzaków, które szukają domu, ale także tych które dom już mają. Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami zdjęciami swoich pupili, zachęcamy do przesyłania zdjęć w formie elektronicznej do dnia 18 grudnia, na adres poczty mailowej sekretariat@swiatowid.elblag.pl – mówi jedna z uczestniczek koncertu.

Koncert odbędzie się 20 grudnia o 18.00 w Kinie Światowid. Gorąco zachęcamy. Wstęp jest bezpłatny.

Print Friendly, PDF & Email