Zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

Zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet
Fot. Adminstrator

Na całym świecie kobiety – i mężczyźni – po raz trzeci przygotowują się, by 14 lutego zatańczyć i zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Do akcji włączyło się już 200 krajów. W tym Polska. Tegoroczna akcja „Nazywam Się Miliard”, poświęcona będzie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami, który jest wciąż tematem tabu w naszym kraju. Udział w niej bierze ponad 50 miejscowości – od niewielkich miasteczek, po duże aglomeracje. 14 lutego br. o godz. 12.00 w Galerii Warmińskiej w Olsztynie po raz trzeci miliard kobiet powstanie, aby raz na zawsze skończyć z przemocą wobec kobiet i dziewcząt.

Z tej okazji w Olsztynie planowane są następujące wydarzenia:

– próby tańca „Break the chain” (wstęp wolny) odbędą się:

we wtorek, środę i czwartek (3 – 5 lutego) o 11:00 – 12:30 w Zespole Szkół Ekonomiczno–Handlowych w Olsztynie na ul. Paderewskiego 10 – wejście bez barier od tyłu Sali gimnastycznej

piątek (6 lutego) o 18:00 Strefa Rozwoju ul. Lipowa 15a obok ul. Jagiellończyka (zajęcia prowadzi Alicja Górecka)

sobotę (7 lutego) o 17:00 Scena pod Amfiteatrem MOK (zajęcia prowadzi Julia Wojszkun instruktorka tańca Eranova) – wejście bez barier

piątek (13 lutego) o 17:00 Strefa Rozwoju ul. Lipowa 15a obok ul. Jagiellończyka ( zajęcia prowadzi Alicja Górecka)

– warsztaty psychologiczne/profilaktyka przemocy „Kiedy miłość boli”. 13.02.2015 (17:00 – 20:00) MOK Olsztyn

Prowadzące: Marta Kocon (tłumacz migowy), mgr Alicja Maziarek, Urszula Gasperowicz – psycholożki z Warmińsko–Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich, zjawisko przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami, jest niedostrzegane, trudne do wykrycia oraz zbadane w niewielkim tylko obszarze. W życiu kobiet z niepełnosprawnościami przemoc jest nie tylko częstym zjawiskiem, lecz nierzadko bywa wręcz przyczyną ich niepełnosprawności. Blisko 80% kobiet z niepełnosprawnościami pada ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 12151

Print Friendly, PDF & Email