Zaszczepiono już prawie 5 tys. strażaków PSP i prawie 8 tys. druhów OSP

Zaszczepiono już prawie 5 tys. strażaków PSP i prawie 8 tys. druhów OSP
Fot. Thirdman / Pexels

Według stanu na 31 marca szczepienia przeciw COVID-19 otrzymało już 4 tys. 874 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 tys. 949 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych – wynika z informacji przekazanych PAP przez PSP. Łącznie zaszczepiono już prawie 36,4 tys. funkcjonariuszy służb.

Szczepienia służb mundurowych przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w ubiegłą środę. Według stanu na 31 marca zaszczepionych zostało już prawie 36,4 tys. funkcjonariuszy tych służb.

Jak poinformował PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej, szczepienia przeciw COVID-19 otrzymało już 4 tys. 874 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 tys. 949 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Szczepienia funkcjonariuszy odbywają się w całym kraju w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA. Szczepienia funkcjonariuszy koordynuje Komenda Główna Policji.

Od ostatniej środy w całym kraju szczepieni są m.in. funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia szczepionki. Jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu był szef PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Bartkowiak zaapelował do funkcjonariuszy PSP i druhów OSP, aby się zaszczepili. – Jesteście na pierwszej linii frontu. Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy – mówił. (PAP)

Marcin Chomiuk
Print Friendly, PDF & Email