Zaśpiewają dla Mai Kapłon

Zaśpiewają dla Mai Kapłon

W niedzielę (19 stycznia) fundacja „Z Miłości Do Dziecka” zaprasza do gdańskiego klubu Protokultura na koncert charytatywny. Wydarzenie w Gdańsku jest częścią ogólnopolskiej akcji, z której dochód przekazany zostanie na operację wokalistki w USA.

Maja Kapłon zdobyła popularność dzięki „The Voice of Poland”, w którym dotarła do finału ósmej edycji. Karierę muzyczną musiała przerwać z powodu bardzo poważnych problemów zdrowotnych.

24-letnia finalistka programu od urodzenia zmaga się ze skrzywieniem kręgosłupa i choruje na skoliozę. Przeszła już kilkanaście operacji. W ostatnich miesiącach jej stan bardzo się pogorszył (pojawiły się m.in. problemy z oddychaniem), a stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup pękł.

Uczestniczka „The Voice of Poland” musi przejść operację stabilizacji i resekcji kręgosłupa, która kosztuje ponad 5 milionów złotych i ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych.

Maja Kapłon poprosiła internautów o pomoc i uruchomiła zbiórkę na stronie internetowej SiePomaga.pl. Na ten moment zebrano ponad 2,7 miliona złotych. Obecnie Maja Kapłon jest przykuta do łóżka i ma coraz większe problemy z oddychaniem. Stan jej zdrowia pogarsza się.

W niedzielę fundacja „Z Miłości Do Dziecka” organizuje w gdańskim klubie Protokultura koncert charytatywny.

Wystąpią: Michał Szczygieł (finalista The Voice of Poland), Marta Gałuszewska (zwyciężczyni The Voice of Poland), Dominika Chmielińska (uczestnicząca w The Voice of Poland), Alicja Szemplińska (zwyciężczyni The Voice of Poland).

Koncert odbędzie się w Klubie Sztuki Alternatywnej PROTOKULTURA przy ulicy Niterów 29B w Gdańsku. w godz. 17.30 – 21.30. Wejście: cegiełka na leczenie Mai w wysokości 20 zł. Podczas koncertu obecni będą także wolontariusze z puszkami na datki.

Źródło: gdansk.pl
Fot. Fundacja „Z miłości do dziecka”