Zapomniała gdzie mieszka. Z pomocą przyszli policjanci

Zapomniała gdzie mieszka. Z pomocą przyszli policjanci

Policjanci z Elbląga pomogli kobiecie, która cierpiała na zaniki pamięci. Pani bezskutecznie próbowała odnaleźć drogę do domu. Błąkającą się w centrum miasta 78-latkę spotkała inna elblążanka. To właśnie ona zadzwoniła pod 112 i poprosiła o pomoc policjantów. Zagubiona kobieta, cała i zdrowa, wróciła radiowozem do domu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (19 grudnia) przy ulicy Giermków w Elblągu. Około godziny 14.00 pod 112 zadzwoniła kobieta, która poprosiła o pomoc policjantów. Spotkała na ulicy starszą kobietę, która nie mogła odnaleźć drogi do domu. Na miejsce przyjechali policjanci i ustalili jej miejsce zamieszkania. Zdezorientowaną kobietę odwieźli do domu radiowozem.

Policjanci apelują! 

Temperatura na zewnątrz, zarówno w nocy jak i w dzień, spada poniżej zera. Takie ochłodzenie może być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, cierpiących na zaniki pamięci oraz oczywiście bezdomnych. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Apelujemy do elblążan o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

Telefon 800 165 320 – to bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Olsztyn. Zawsze można również dzwonić na 112. Policjanci zareagują na każde zgłoszenie.