Z książką inaczej

Z książką inaczej
Fot. Adminstrator

To temat spotkania  z rodzicami, które odbyło się 4 grudnia 2014 roku w Warmińsko – Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu  w ramach Szkoły dla Rodziców prowadzonej przez SOSW nr 2 w Elblągu. Organizatorami spotkania były bibliotekarki, Lidia Miedzińska – nauczyciel bibliotekarz SOSW Nr 2 w Elblągu oraz Magdalena Kobylińska nauczyciel–bibliotekarz Warmińsko–Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.

Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na dbałość o swoją postawę, sprawność fizyczną, niwelację różnego rodzaju bólu poprzez ćwiczenia a także integracja środowiska rodziców, wymiana doświadczeń związanych z wychowywaniem dziecka niepełnosprawnego. A w tym wszystkim oczywiście pomocna była książka i to niezależnie od treści jaka się w niej znajdowała. Uczestnicy spotkania poznali różne sposoby wykorzystania starych, zaczytanych lub też zdezaktualizowanych książek do ćwiczeń usprawniających naszą sprawność fizyczną oraz dbałość o prawidłową postawę, a jak wszystkim jest wiadomo „w z zdrowym ciele zdrowy duch”. Po spotkaniu i serii różnorodnych ćwiczeń każdy miał świadomość jak bardzo aktywność fizyczna ma  wpływ na nasze samopoczucie. I zanim niepotrzebną książkę odda na makulaturę wykorzysta ją jeszcze jako element do ćwiczeń, nie tylko umysłowych. Zdrowy i zadowolony rodzic to radosne dziecko a więc dbajmy o siebie.

 

  Lidia Miedzińska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11926

Print Friendly, PDF & Email