Wyszukiwarka podpowie jak segregować śmieci

Wyszukiwarka podpowie jak segregować śmieci
Fot. Rafał Sułek

Karton po mleku powinien trafić do odpadów zmieszanych, czy do metali i tworzyw sztucznych? A co z zużytymi blistrami po tabletkach? Albo biodegradowalną szczoteczką do zębów? To, jak należy segregować odpady, czasem nie jest sprawą prostą. Pomóc nam może wyszukiwarka, która została uruchomiona na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Temat segregacji śmieci od zawsze budzi wiele emocji. Z jednej strony mamy zmieniające się przepisy a z drugiej, brak wystarczającej wiedzy mieszkańców, jak prawidłowo segregować śmieci. I choć często mieszkańcy mają dobre intencje, to segregują nieprawidłowo.

By rozwiązać ten problem w Warszawie powstała specjalna wyszukiwarka, która po wpisaniu w odpowiednie pole nazwy odpadu, którego nie wiemy jak zutylizować, podpowie użytkownikowi, do którego pojemnika powinno się go wyrzucić. I choć strona stworzona została przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, to z pewnością może stać się narzędziem do edukacji całego społeczeństwa względem prawidłowej segregacji śmieci.

Wyszukiwarka ma bardzo prosty w obsłudze interfejs i bez problemu może być stosowana przez mieszkańców innych miast. Wystarczy w białym oknie, znajdującym się pośrodku strony, wpisać nazwę odpadu, który chcemy zutylizować, a nie wiemy jak. Na ogół już w trakcie wpisywania system podpowie nam, czego konkretnie szukamy. Gdy np. chcemy się dowiedzieć, gdzie wyrzucić brudny żwirek dla kota, system spyta nas, czy chodzi nam o żwirek silikonowy, kukurydziany, bentonitowy, drewniany, czy o zwykłe trociny.

Wyszukiwarka znajduje się TUTAJ

Źródło: kampaniespoleczne.pl
Print Friendly, PDF & Email