Wystartowała Elbląska Liga Tańca

Wystartowała Elbląska Liga Tańca
Fot. nadesłane

W trzech elbląskich szkołach podstawowych rozpoczęły się zajęcia w ramach Elbląskiej Ligi Tańca, podczas których pierwszaki będą uczyły się tańca towarzyskiego.

Elbląska Liga Tańca jest działaniem w ramach zadania „Kierunek taniec” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg. Wezmą w niej udział trzy klasy pierwsze z trzech elbląskich szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 19. Od marca do grudnia 2019 /z wyłączeniem wakacji/ dzieci będą poznawały tajniki tańców standardowych i latynoamerykańskich. Naukę rozpoczęli od tych najłatwiejszych walca angielskiego i cha-chy. Zajęcia zostały przyjęte z entuzjazmem przez wychowawców oraz dzieci.

– Bardzo się cieszę z zajęć, wiem doskonale ile pożytku przynosi nauka tańca – mówi Pani Ewa wychowawczyni z SP 1 – Pierwsze zajęcia były bardzo udane. Dzieci uważnie słuchały instruktorów i pięknie dały sobie radę.

Zajęcia w każdej klasie będą prowadzone raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

– Podsumowaniem cyklu zajęć będzie turniej, podczas którego dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności – mówią organizatorzy – Turniej odbędzie się w grudniu. Na widownie zostaną zaproszeni nauczyciele oraz bliscy uczestników. Dzieci prezentować będą się przed 3-osobową komisją sędziowską, która wyłoni najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Każde dziecko zostanie nagrodzone.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid” w Elblągu.

Print Friendly, PDF & Email