Wyprawka dla warszawskiego malucha

Wyprawka dla warszawskiego malucha
Fot. Adminstrator

Rusza wysyłka wyprawek dla nowo narodzonych warszawiaków. Otrzyma je każde dziecko, którego rodzice mieszkają w stolicy, płacą tam podatki oraz złożą stosowny wniosek.

„Jestem z Ciebie dumna – Warszawa”. Taki napis znajduje się na body z krótkimi rękawami, jakie rodzice znajdą w przesyłce. Będzie tam jeszcze ubranko w długim rękawem, 1 para skarpet i spodenki. Wszystkie ubrania wykonano ze 100% wysokogatunkowej bawełny. W zestawie jest także koc dwuwarstwowy o wymiarach 75×100 cm, pięć kolorowych chust tetrowych o wymiarach 75×75 cm. Ręcznik kąpielowy z kapturem o wymiarach 75×75 i paczka chusteczek nawilżanych (50 szt.). Wszystkie prezenty zapakowano w kosz Mojżesza (75x28x20 cm), który jest wyściełany piankowym materacykiem. Wszystkie przedmioty opatrzone są logo promocyjnym Warszawy.

– Mam nadzieję, że taki powitalny prezent dla małej warszawianki czy warszawiaka będzie nie tylko użyteczny, ale będzie także miłą pamiątką radosnego faktu przyjścia na świat nowego obywatela naszego miasta – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Rodzice powiedzieli – dobry pomysł!

Po raz pierwszy wyprawki dla warszawskich maluchów dotarły do 400 rodzin w ramach pilotażu prowadzonego przez miasto w 2018r. Ratusz poprosił ich o ocenę projektu oraz zawartości kosza. Wyprawka obecnie wysyłana do rodzin zawiera właśnie rzeczy wybrane przez uczestników pilotażu, jako najbardziej przydatne.

Wyprawki w pierwszej kolejności otrzymają rodziny, które złożyły wnioski w kwietniu i maju. Opóźnienie spowodowała konieczność rozpisania przetargu i wyłonienia wykonawcy. Zakończenie procedury oznacza, że program będzie realizowany do grudnia 2021 r. za sumę 19,7 mln zł.

Jak otrzymać wyprawkę?

Do uzyskania wyprawki uprawniony jest każdy mały mieszkaniec Warszawy urodzony od 1 kwietnia 2019r. Warunkiem przyznania wyprawki jest zamieszkiwanie rodziców wraz dzieckiem oraz płacenie podatków w m. st. Warszawa.

Aby uzyskać wyprawkę należy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej wyprawka.um.warszawa.pl, następnie zapoznać się z treścią wniosku, podpisać i złożyć w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego (wykaz siedzib USC: usc.um.warszawa.pl/siedziby-usc) lub Biurze Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Niecałej 2 w Warszawie.

Magdalena Łań / UM Warszawa
Źródło: um.warszawa.pl
Print Friendly, PDF & Email