Wymyśl imię dla pingwina i wygraj karnet na lodowisko

Wymyśl imię dla pingwina i wygraj karnet na lodowisko

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił właśnie konkurs na nazwy dla trzech nowych pingwinów, które pomagają najmłodszym w nauce jazdy na łyżwach. Na autorów najbardziej pomysłowych imion czekają miesięczne karnety na lodowisko.

W ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR–em”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w każdy czwartek oferuje naukę jazdy na łyżwach. Zajęcia na lodowisku Helena prowadzi była łyżwiarka Orła, a obecnie trenerka, Marta Bilska. Podczas prawie godzinnej sesji, najmłodsi uczą się stawiać pierwsze kroki na lodzie, a ci bardziej doświadczeni, doskonalą technikę jazdy pod czujnym okiem istruktorki. W ostatnim czasie MOSiR dodatkowo wzbogacił swoją ofertę o trzy nowe pingwiny. Są to urządzenia które mają pomóc dzieciom w nauce jazdy na łyżwach.

– Pingwiny bardzo spodobały się dzieciom, które chętnie korzystają z ich pomocy – wyjaśnia Marta Bilska, instruktorka jazdy na łyżwach. – Dzięki pingwinom najmłodsi czują się bezpieczniej na lodzie, ale co najważniejsze, jeżdżąc z takim „pomocnikiem” od razu przyjmują odpowiednią postawę.

Do tej pory „mali pomocnicy” nie mieli swoich imion, ale to już niebawem powinno się zmienić. MOSiR ogłosił właśnie konkurs dla dzieci. Należy narysować pingwina i nadać mu ciekawe imię. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone, a ich autorzy otrzymają miesięczne karnety na bezpłatną naukę jazdy na łyżwach.

– Prace należy przynosić do 18 grudnia, na czwartkowe zajęcia nauki jazdy – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Wybierzemy trzy najlepsze, a podczas oceny prac pod uwagę będziemy brali zarówno wykonanie graficzne jak i pomysłowość przy nadawaniu imion dla pingwinów. Pamiętajmy, by na odwrocie podpisać swoją pracę oraz podać numer telefonu do rodzica lub opiekuna.

Nauka jazdy na łyżwach prowadzona jest w każdy czwartek o godz. 18.00. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, zarówno ci, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, jak i Ci, którzy na lód wejdą po raz pierwszy. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w kasie lodowiska, która czynna jest we wtorki, czwartki i  piątki w godz. 16:00 do 19:30 oraz soboty i niedziele w godz. 11:30 – 18:00. Zapisy przyjmowane są także telefoniczne pod nr (55) 625–63–13 w godzinach otwarcia kasy. Jednorazowy koszt uczestnictwa to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Każdy z treningów trwa 50 minut.

  Tekst i fot. MOSiR Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11945

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.