Wyjątkowe śniadania na trawie

Wyjątkowe śniadania na trawie
Fot. nadesłane

Jest pogoda, jest miejsce, są chęci i jest potrzeba! Centrum Sztuki Galeria EL rozpoczyna cykl 4 wakacyjnych spotkań pod hasłem „Śniadanie na trawie”. Wykorzystując niechcący rozsławiony trawnik na dziedzińcu połączymy muzykę na żywo, Szkicologię – warsztaty graficzne, aktywność ruchową i kulinarną – czyli mix dla ciała i dla ducha. Pierwsze spotkanie w niedzielę 5 lipca od 10:00 do 14:00.

Idea – niedzielny poranek i południe spędzamy razem słuchając muzyki na żywo (zespoły i DJe), dowiadując się ciekawostek ze świata sztuki i próbując sił na tym polu – Szkicologia czyli warsztaty graficzne (zajęcia poprowadzą lokalni i przyjezdni artyści), rozmawiając, bawiąc się, grając w gry oraz oczywiście zajadając pyszną eko szamkę – kulinaria.

Sami przygotowujemy sobie śniadania z przyniesionych produktów lub tych, które będą dostępne w GEL (odwiedzą nas osoby z własnymi przetworami).

W planie jest też trochę aktywności ruchowej, bo dbamy o duszę, ale też o ciało (tu przydadzą się maty do ćwiczeń).

Weźcie sobie kocyki. Na miejscu do dyspozycji będą pufy i leżaki.

UWAGA – śniadania na trawie, zgodnie z samym tytułem, planowane są wyłącznie na trawie. W przypadku fatalnej pogody nie przenosimy ich do wewnątrz Galerii EL, a najwyżej przenosimy na inny termin. Decyzję podejmować będziemy z samego rana każdej śniadaniowej niedzieli.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

PROGRAM ŚNIADAŃ NA TRAWIE:

5 lipca godz. 10:00 – 14:00
MUZYKA – Delay_OK (elektronika, transe, wariacje. Muzycy totalni: Jacek Prościński, Piotr Chęcki, Szymon Burnos)

Delay_OK zagra jako kolejne wydarzenie w ramach „Elbląskiego Święta Muzyki 2020”.

SZKICOLOGIA – za ten element spotkania dzierżąc ołówek, farbkę, wałki (i w wałkach na głowie) odpowiadać będzie mityczna (i prawdziwa jednocześnie) Helen. Temat spotkania – „Czy odbije nam palma?”

KULINARIA – przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne z ogródka i kuchenki Doris.

RUCH – zajęcia z jogi poprowadzi Dorota Pawłow.

19 lipca godz. 10:00 – 14:00

MUZYKA – mamy w planie żywe granie Dudzin Dolar Very Trio. Analogowo elektryczne transe na energię elektryczną, bzy i gzy oraz kilka kichnięć odpyłkowych.

DuDoVe Trio zagra jako kolejne wydarzenie w ramach „Elbląskiego Święta Muzyki 2020”

SZKICOLOGIA – do świata prostych graficznych fiku-miku, które potem każdy będzie mógł zabrać i sprzedać zostając krezusem, zaprasza Bogdan Kiliński. Zajęcia odbędą się pod hasłem „Parasolki na pogodę i niepogodę”.

RUCH – do jogi tańca zaprosi Iza z Holistis

KULINARIA – przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez

GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

02 sierpnia godz. 10:00 – 14:00

MUZYKA – tu za tupanie nóżką odpowiadać będzie DJ S.Move. Dorastał w Chicago. Kiedy dorósł stwierdził, że najlepsza publiczność jest w Elbląg, Poland. Spodziewajcie się skocznych melodii.

SZKICOLOGIA – tę część poprowadzi Łukasz Zedlewski , którego wystawa grafik będzie miała akurat swój finał w Galerii EL. Będzie węglowo!

RUCH – różne fitnessowe sztuczki pokaże nam Maszka.

KULINARIA – przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

16 sierpnia godz. 10:00 – 14:00

MUZYKA – z polichlorku winylu soulowo-funkowo-jazzowe smaki zaproponuje Kolega Kierownik. Za drugą część muzyki na żywo odpowiadać będzie The Foggy Day, który poprowadzi nas przez krainę ambientu.

SZKICOLOGIA – Temat na dziś: „Potworne potwory i monstrualne monstra-o potworach w kinie”. Porozmawiamy o genezie i ewolucji wizerunku potwora w kinie od Golem’a do Bloba. Spróbujemy także narysować autorskie monstra. Wszystko odpowiednio pisaczkiem zepnie Janusz Kozak vel GORE77

RUCH – może tańce?

KULINARIA – przyniesione swojaczki, trochę przygotowanych atrakcji przez GEL oraz frykasy i ciekawostki eko kulinarne na ciepło i na zimno z ogródka i kuchenki Ditte.

Całość realizowana jest dzięki wsparciu Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Wojciech Minkiewicz – Centrum Sztuki Galeria EL
Print Friendly, PDF & Email