Wyjątkowa szafa dla Szpitala Miejskiego

Wyjątkowa szafa dla Szpitala Miejskiego

Samsung podarował szpitalowi zakaźnemu w Elblągu szafę odświeżającą ubrania AirDresser. Urządzenie to pozwala na szybkie usunięcie z odzieży wirusów, bakterii, alergenów, substancji szkodliwych oraz zapachów za pomocą pary oraz gorącego powietrza. Dzięki temu personel szpitala będzie mógł utrzymać odzież medyczną w higienicznej czystości.

Pracownicy służby zdrowia każdego dnia walczą o zdrowie pacjentów dotkniętych skutkami epidemii. W szpitalach jednoimiennych, ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i medyków, niezwykle istotne jest zachowanie najwyższego standardu warunków sanitarnych. Jednym z kryteriów jest zapewnienie czystych uniformów personelowi, zajmującemu się chorymi. Tradycyjne procedury czyszczenia specjalistycznej odzieży są czasochłonne i nie zawsze pozwalają efektywnie pozbyć się zanieczyszczeń. Dlatego marka Samsung postanowiła przekazać do wybranych szpitali jednoimiennych, w tym do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, swoją nowość rynkową – szafy odświeżające AirDresser. Urządzenia te pozwalają na szybkie i dokładne wyczyszczenie ubrań, które następnie nadają się natychmiast do założenia.

Pomoc w walce z wirusami

Testy przeprowadzone w Laboratorium Uniwersytetu Koreańskiego dowiodły, że AirDresser podczas programu czyszczenia o nazwie „Dezynfekcja” potrafi usunąć z odzieży do 99,9% czterech typów wirusów: adenowirusów,  wirusów grypy, koronawirusów i herpeswirusów – oraz dwóch typów bakterii – Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) oraz Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty).

Z kolei badania przeprowadzone przez Intertek, globalnego lidera w badaniach i certyfikacji produktów, wykazały, że Samsung AirDresser podczas tego samego programu usuwa także do 99% roztoczy i kurzu.. Dużym ułatwieniem dla szpitali jest także fakt, iż szafa parowa AirDresser nie wymaga bezpośredniego podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, może być więc ustawiona w dowolnym miejscu np. na korytarzu lub w pokoju przeznaczonym do odpoczynku.

– Szereg zalet, które posiada szafa parowa AirDresser, czyni ją idealnym rozwiązaniem dla szpitali jednoimiennych, w których czysta odzież medyczna potrzebna jest bez przerwy i nie można tracić czasu na jej transport do zewnętrznych firm usługowych. Dlatego kontynuując naszą pomoc dla służby zdrowia w tym wymagającym dla niej czasie, zdecydowaliśmy o dokonaniu kolejnej darowizny, która choć trochę ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków tym, którzy są bohaterami dla nas wszystkich – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Szafy trafiły do wybranych szpitali jednoimiennych w całej Polsce, zajmujących się leczeniem pacjentów zakażonych wirusem COVID-19.

Donacja szaf odświeżających ubrania jest kontynuacją akcji pomocowych dla służby zdrowia prowadzonych przez Samsung. W marcu firma podarowała pralki i suszarki o Związku Zawodowego Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans”.

Marek Kuleta