Wygrywamy pierwsze spotkanie z Włochami

Za nami pierwsze spotkanie reprezentacji Polski w Amp Futbol, która wyjechała do Włoch na dwa mecze sparingowe. Drużyna przygotowuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy 2020, które odbędą się w Krakowie.

– Jedziemy do Włoch żeby dalej budować mistrzowski zespół. Przygotowujemy się do Euro 2020, więc każda możliwość wspólnej gry działa na naszą korzyść. W Italii będziemy ciężko pracować, aby zbudować formę na ten turniej – tłumaczył przed wylotem Krystian Kapłon, pomocnik reprezentacji Polski – To mecze towarzyskie, ale dla nas są tak samo ważne, jak te na mistrzostwach Świata. Walczymy dla Polski i dla naszych kibiców, więc na pewno damy z siebie wszystko i pokażemy dobry ampfutbol – dodał.

Po pierwszym spotkaniu nastroje w biało-czerwonej szatni z pewnością dopisywały. Nasza drużyna pokonała gospodarzy 4:1. Pierwsza bramka dla naszych wpadła już w 10 minucie. Kiedy to, do siatki trafił Kamil Grygiel. Dwie minuty później celnym strzałem popisał się Kamil Rosiek. Nie był to jeszcze koniec festiwalu strzeleckiego biało-czerwonych, którzy do bramki trafiali jeszcze dwukrotnie – w 34 i 43 minucie (obie bramki zdobył Bartosz Łastowski).

Zapraszamy do obejrzenia skrótu pokazującego jak padały bramki:

Przypominamy jednocześnie, że dziś naszą drużynę czeka rewanż. Mecz oglądać można na www.facebook.com/AmpFutbolPolska/ oraz https://sport.tvp.pl/ Transmisja rusza o 18:30. Zapraszamy do oglądania!

Po wyjazdowych meczach z Włochami biało-czerwoni już 8 czerwca zagrają z Irlandią w Krakowie, a 22 czerwca z Belgią w Rzepinie. Następnie 13-14 lipca kadra U-23 zagra w Manchesterze z Anglią i Turcją. 7-8 września w Warszawie Polaków czeka główny punkt tegorocznych przygotowań, czyli ósma już edycja Amp Futbol Cup – prestiżowego turnieju z udziałem czołowych 6 reprezentacji. Na zakończenie roku podopieczni Marka Dragosza polecą do Turcji, żeby w dwumeczu zmierzyć się z mistrzami Europy i wicemistrzami Świata.