Wybierz sportowca roku!

Wybierz sportowca roku!

W środę (20.11) rozpoczęło się głosowanie w 1. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. O głosy walczy dwudziestu sportowców i pięciu trenerów. Głosować można też na wydarzenie roku i organizację roku.

Głosować można TUTAJ do 26 listopada.

Jak informuje PZSN „Start” wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej Plebiscytu w siedzibie PKOl-u (5 grudnia). Zwycięzcy otrzymają statuetki im. Sir Ludwiga Guttmanna.

Poniżej lista nominowanych przez Kapitułę Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Sportowiec:

  1. Dorota Bucław (IKS AWF Warszawa) – tenis stołowy,
  2. Adrian Castro (IKS AWF Warszawa) – szermierka na wózkach,
  3. Patryk Chojnowski (Start Szczecin) – tenis stołowy,
  4. Jacek Czech (UKS G8 Bielany Warszawa) – pływanie,
  5. Kinga Dróżdż (IKS AWF Warszawa) – szermierka na wózkach,
  6. Oliwia Jabłońska (Start Wrocław) – pływanie,
  7. Justyna Kiryła/Aleksandra Tecław (Kolarski Klub Tandemowy Hetman) – kolarstwo tandemowe,
  8. Lucyna Kornobys (Start Wrocław) – lekkoatletyka,
  9. Aleksander Kossakowski/Krzysztof Wasilewski (Start Radom) – lekkoatletyka,
  10. Faustyna Kotłowska (Start Gorzów Wielkopolski) – lekkoatletyka,
  11. Łukasz Mamczarz (Start Gorzów Wlkp.) – lekkoatletyka,
  12. Milena Olszewska (Start Gorzów Wlkp.) – łucznictwo,
  13. Natalia Partyka (Start Szczecin) – tenis stołowy,
  14. Grzegorz Pluta (Szermierka Wołomin) – szermierka na wózkach,
  15. Artur Pióro (MIG-Gliwice i MKS Pałac Młodzieży-Katowice) – pływanie,
  16. Marcin Polak/Michał Ładosz (Kolarski Klub Tandemowy Hetman) – kolarstwo tandemowe,
  17. Katarzyna Sobczak-Kozikowska (Start Wrocław) – kajakarstwo,
  18. Lech Stoltman (Start Gorzów Wielkopolski) – lekkoatletyka,
  19. Renata Śliwińska (Start Gorzów Wielkopolski) – lekkoatletyka,
  20. Jakub Tokarz (Start Wrocław) – kajakarstwo.

Trener:

  1. Marek Dragosz (Stowarzyszenie AmpFutbol)
  2. Marek Gniewkowski (IKS Szermierka Wołomin, IKS AWF Warszawa)
  3. Mirosław Jurek (ZKF Olimp)
  4. Zbigniew Lewkowicz (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”)
  5. Andrzej Ochal (Polski Związek Tenisa Stołowego)

Wydarzenie:

  1. Amp Futbol Cup 2019,
  2. Bydgoszcz 2019 World Para Athletics Grand Prix,
  3. ITTF Para Polish Open 2019,
  4. Mistrzostwa Europy w Koszykówce na Wózkach,
  5. Wheelchair Rugby Metro Cup 2019.

Organizacja:

  1. AMP FUTBOL POLSKA,
  2. Fundacja Złotowianka,
  3. Klub Sportowy Inwalidów „START” Szczecin,
  4. Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „START” Wrocław,
  5. Związek Kultury Fizycznej „Olimp”.

Opisy nominowanych dostępne są TUTAJ.

Oprac: Red.
Źródło: PZSN „Start”
Fot. pixabay.com

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.