Wybierz najlepszych

Wybierz najlepszych

Do 9 października br. można nadsyłać zgłoszenia do 1. edycji Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami”, przyznawane będą w czterech kategoriach: najlepszy sportowiec, najlepszy trener/trenerka, najlepsze wydarzenie i najlepsza organizacja roku.

Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Ma mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje.

Plebiscyt składa się z trzech etapów. W pierwszym zbierane są kandydatury do miana „najlepszego” w każdej z kategorii. Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ

W drugim etapie Kapituła wybierze 20 sportowców i po pięć propozycji trenerów, organizacji sportowych oraz wydarzeń sportowych, którzy ostatecznie będą walczyć o zwycięstwo w Plebiscycie. Głosowanie internetowe rozpocznie się 28 października i potrwa do 17 listopada. Wyniki zostaną opublikowane najpóźniej 3 grudnia br.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajduje się TUTAJ