WTZ-y grają w Boccie

WTZ-y grają w Boccie
Fot. Adminstrator

8 kwietnia br. w hali sportowej MOSiR przy ul. Kościuszki odbyły się IV Wojewódzkie Zawody w Boccie – Sportowa Integracja. Wśród 12 ekip z Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa warmińsko – mazurskiego i pomorskiego udział wzięła drużyna z WTZ mieszczącego się przy ul. Beniowskiego.

– Przyjechało do nas 12 ekip: trzy z Elbląga i po jednej z Marzęcina, Górowa Iławeckiego, Malborka, Susza, Ostródy, Kolnika, Jantara, Nidzicy, Kwidzyna. Zawody rozpoczęły się losowaniem między Warsztatmi, aby było wiadomo, kto z kim będzie konkurował – relacjonuje Luiza Sobiecka, uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej z ul. Beniowskiego w Elblągu.
Całą imprezę prowadzili nasi instruktorzy i wolontariusze – dodaje.

Pod koniec zawodów, sekcja poligraficzna warsztatowej gazetki „Warsztatowe Zoo”, przeprowadziła wywiad z uczestnikami z innych Warsztatów. Mówili oni, że lubią grać w boccie, ponieważ sprawia im dużo radości i mogą spróbować swoich sił.

Nazwa „boccia” pochodzi z języka włoskiego, Francuzi mówią na to „boule”. W obydwu krajach ta gra jest popularna, ale również na ulicach czy w parkach hiszpańskich miast można zobaczyć osoby bawiące się w tajemnicze rzucanie kulami.

Zasady gry są nie są skomplikowane. Grę rozpoczyna wyrzut w pole białej kuli. Drużyny mają po 6 kul koloru czerwonego lub niebieskiego. Kolejni zawodnicy rzucają, kopią lub toczą swoje kule tak, aby umieścić je jak najbliżej białej piłeczki. Gdy obydwie drużyny wykorzystają swoje kule, następuje punktowanie, które oparte jest na odległości kul czerwonych i niebieskich od bili białej.

– Na zawodach panowała miła, serdeczna i sympatyczna atmosfera – komentuje uczestniczka WTZ. Wszyscy byli dla siebie życzliwi i solidarni. Kibice dopingowali swoich kolegów. Nie było czuć rywalizacji, jak to widać gdzie indziej.

Po zakończeniu zawodów uczestnicy, którzy brali udział w tej grze otrzymali słodycze i dyplomy.

  AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3709

Print Friendly, PDF & Email