Wtorek pełen klasyki dźwięków

Wtorek pełen klasyki dźwięków
Fot. Adminstrator

Gdy język klawiszy krzyżuje się z językiem smyczków, to znaczy, że EOK po raz kolejny zaprasza melomanów do wysłuchania tego, co najpiękniejsze w europejskiej klasyce. 17. września przekonać się będzie można, co skrywają takie nazwiska, jak Beethoven, Chausson, Ravel czy Lutosławski. Zadba o to duet spod znaku skrzypiec i fortepianu: Paula Preuss i Bogna Czerwińska-Szymula.

Beethovenowska Sonata op 12 nr 2 a-dur? Brzmi poważnie, ale w wykonaniu solistek utwór trafi zarówno do starszego, jak i młodszego ucha. Znajdziemy się także w świecie cygańskich rytmów, a to za sprawą rapsodii Tzigane – tytuł nieprzypadkowy – która wyszła spod pióra Maurice Ravel’a. Francuskiego kompozytora znanego powszechnie dzięki Bolero, zgodnie z legendą, brzmiącego gdzieś na świecie co 15 minut…

Dzięki połączonym, skrzypcowo-fortepianowym, siłom w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego zabrzmi także Poeme Ernesta Chaussona. A jeśli ktoś sympatyzuje z przysłowiem „cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”? Solistki zaspokoją oczekiwania i takich melomanów – w repertuarze znalazło się Subito Witolda Lutosławskiego.

Koncert rozpocznie się o godzinie 11:00 w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego w Elblągu. Bilety w cenie 10 złotych. 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Print Friendly, PDF & Email