Wszystkie mamy nasze są

Wszystkie mamy nasze są

Wszystkie mamy są wyjątkowe – z tego właśnie powodu w warszawskiej galerii handlowej „Arkadia” do 9 czerwca można podziwiać niezwykły wernisaż zdjęć pod nazwą „Jedyna Taka Mama”.

Na fotografiach przedstawionych jest 15 kobiet niepełnosprawnych ruchowo wraz ze swoimi dziećmi. Są to osoby, które zgłosiły się podczas internetowego castingu. Zdjęcia odbywały się w Warszawie, Gdańsku, Dzierżoniowie i Krakowie.

Inauguracja wernisażu odbyła się oczywiście w święto każdej mamy, czyli 26 maja. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja „Jedyna taka”, a organizatorem Urząd Dzielnicy Wola miasta Warszawa.

Celem wystawy jest promocja macierzyństwa wśród osób niepełnosprawnych i uświadomienie kobietom, że mimo wszystko mogą być wspaniałymi matkami. Zdjęcia są również skierowane do kobiet z niepełnosprawnością, które chciałyby posiadać dziecko, ale boją się, że ze względu na swoją zmniejszoną sprawność nie będą w stanie poświęcić się w roli matki tak samo jak kobiety w pełni zdrowe. Na dzień dzisiejszy macierzyństwo osób niepełnosprawnych nadal jest tematem tabu i uznawane jest za coś trudnego do osiągnięcia.

Oprac. Aleksandra Sasin
Źródło: jedyna-taka.pl
Fot. Sebastian Wolny/jedyna-taka.pl