Wsparcie dla rodzin w kujawsko-pomorskim

Wsparcie dla rodzin w kujawsko-pomorskim
Fot. pixabay.com

120 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na realizację projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Piętnaście wybranych w drodze konkursu zadań przeprowadzą organizacje na terenie Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, powiatu brodnickiego, inowrocławskiego, sępoleńskiego i włocławskiego.

– Wsparcie rodziców jest kluczowym elementem kształtującym dorosłe życie młodych ludzi, dlatego tak ważne jest wzmacnianie potencjału rodziny i rozwój umiejętności wychowawczych i rodzicielskich – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Na działania na rzecz wsparcia rodzin w pełnieniu ich funkcji rodzicielskich przeznaczono 120 tysięcy złotych. Wśród organizacji, które otrzymały dotacje są między innymi fundacja „nie-Zwykła” dla rodziny w Bydgoszczy, grudziądzka poradnia Specjalistyczna Pomoc Rodzicom Nadzieja, toruńska fundacja dobrej edukacji Rodzice Dzieciom, inowrocławski Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz włocławski Caritas.

W ramach projektów rodzice mogą brać udział w warsztatach umiejętności wychowawczych i zajęciach terapeutycznych, podczas których dowiedzą się między innymi jak budować dobre relacje z dzieckiem, nauczą się jak rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak wspierać i rozwijać umiejętności swoich pociech.

Listę dofinansowanych projektów można znaleźć TUTAJ.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email