Wrzesień u boku Beethovena - EOK inauguruje sezon

Wrzesień u boku Beethovena - EOK inauguruje sezon
Fot. Adminstrator

Co niesie ze sobą liczba trzynaście? Wbrew pozorom nie pecha, a kolejny, pełen smyczkowych emocji i muzycznych zwrotów akcji, sezon artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Już 22. września kameraliści zainaugurują 13. sezon swojej działalności i jak na pierwsze skrzypce elbląskiej kultury przystało, uczynią to w wyśmienitym towarzystwie i ze znakomitym repertuarem, łączącym to co najlepsze w polskiej i europejskiej sztuce kompozytorskiej.

Orkiestrę w rejs po czasem leniwych, czasem burzliwych, partyturowych wodach poprowadzi duet dyrygentów: Sabrina Stachel i Piotr Jędrzejczyk. Choć duet, energią, finezją i kreatywnością mógłby obdzielić niejeden kwartet, kwintet, a nawet orkiestrę symfoniczną. Nie tylko przy pomocy batuty – partytura w dłoniach Piotra Jędrzejczyka to muzyka najwyższych lotów. Zarówno w przenośni, jak i sensie dosłownym – jedna z jego kompozycji zagościła na pokładzie samolotów linii Eurolot.

Artyści zaprezentują w Sali Koncertowej ZPSM dzieła Mieczysława Karłowicza, Andrzeja Panufnika i Ludwiga van Beethovena. A skoro smyczki najlepiej czują się w dialogu, dołączy do nich wiolonczela, dzierżona w wirtuozerskim ręku Macieja Kułakowskiego. Solisty i kameralisty, który zdominował X Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego, zdobywając I nagrodę i nagrodę specjalną. Jak napisał jeden z krytyków, to „pochodzeniem Polak, zaś artyzmem – świata obywatel”. Nic dodać, nic ująć…

Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020 odbędzie się 22 września br. o 18:00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Wykonawcy:
Maciej Kułakowski – wiolonczela
Sabrina Stachel – dyrygent
Piotr Jędrzejczyk – dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

W programie m.in.
M. Karłowicz – Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową 
A. Panufnik – Koncert wiolonczelowy
L. van Beethoven – Symfonia nr 4 B-dur op. 60   

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
Bilety 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik. Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedle. Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Print Friendly, PDF & Email