Wrocław: W USK podano pacjentom drugą dawkę szczepionki

Wrocław: W USK podano pacjentom drugą dawkę szczepionki
Fot. Pixabay

42 pacjentów z grupy zero przyjęło w niedzielę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Ten największy szpital w regionie w przyszłym tygodniu będzie szczepił pensjonariuszy DPS-ów oraz osoby, które otrzymały wcześnie pierwszą dawkę szczepionki.

Rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpital Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska powiedziała PAP, że w niedzielę drugą dawkę szczepionki podano 42 osobom. – W kolejnych dniach drugą dawkę przyjmie następne 100 osób – powiedziała Kowalska.

Dodała, że w najbliższym tygodniu szczepione będą w USK tylko osoby, które otrzymały wcześniej pierwszą dawkę oraz podopieczni domów pomocy społecznej. – Na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych przekładamy natomiast na inny termin szczepienia osób z tzw. grupy zero, które miały przyjąć pierwszą dawkę – dodał rzeczniczka.

Zmiany w planie szczepień w USK związane są z tymczasowym zmniejszeniem przez firmę Pfizer dostaw preparatu do Unii Europejskiej.

W USK, który jest największym szpitalem na Dolnym Śląsku, do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 13 tys. pacjentów z grupy zero.

Kowalska wskazała, że szpital w poniedziałek oczekuje na informacje dotyczące dostępności szczepionek, co – jak podkreśliła – pozwoli złożyć zamówienie na preparat i zaplanować dalszy plan szczepień. (PAP)

Piotr Doczekalski
Print Friendly, PDF & Email