Wrocław: Sąsiedzki spacer z audiodeskrypcją

Wrocław: Sąsiedzki spacer z audiodeskrypcją
Fot. Pixabay

Fundacja Katarynka i Strefa Kultury Wrocław zapraszają na spacer z audiodeskrypcją po Brochowie. Poprowadzi go Szymon Maraszewski.

– W sobotę, 1 sierpnia, poznamy osiedlowe plenery, ciekawą architekturę i nieznane historie, które opisywać będziemy przy pomocy audiodeskrypcji. Odwiedzimy m.in. wyremontowany dworzec kolejowy, najstarszy park we Wrocławiu oraz liczne podwórka i zakamarki Brochowa – informują organizatorzy.

Podczas spaceru zapewnione są odbiorniki do odsłuchania audiodeskrypcji, ale należy zabrać ze sobą własne słuchawki. – Jeśli nie możesz przyjść z asystentem, chętnie pomożemy – zgłoś nam jeśli potrzebujesz osoby towarzyszącej, postaramy się pomóc – wskazuje Fundacja Katarynka.

Bardzo ważne jest również zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej (np. zabranie i noszenie maseczki), a także zachowanie 2-metrowej odległości między spacerowiczami.

– Na zgłoszenia czekamy do piątku 31.07 do godziny 16:00 – czytamy na stronie Facebookowej wydarzenia.

Wycieczkę poprowadzi przewodnik Szymon Maraszewski, który Sąsiedzkim spacerom przewodzi już od kilku lat.

Spacer odbywa się w ramach projektu „Kultura dla wszystkich – kontynuacja” realizowanego przez Fundację Katarynka. Projekt ten dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: UM Wrocław / Sąsiadujemy / Fundacja Katarynka
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email