Wrocław: Kilku pracowników ZUS zakażonych koronawirusem. Urząd pracuje normalnie

Wrocław: Kilku pracowników ZUS zakażonych koronawirusem. Urząd pracuje normalnie
Fot. Mateusz Misztal

Kilku pracowników ZUS we Wrocławiu jest zakażonych koronawirusem. Nie są to jednak osoby, które miały kontakt z obsługiwanymi klientami urzędu. Biuro ZUS pracuje normalnie – poinformowano w komunikacie.

Rzecznik ZUS we Wrocławiu Iwona Kowalska-Matis poinformowała w czwartek, że w ZUS we Wrocławiu jest kilka osób, które mają pozytywne wyniki testów na COVID-19. – Na szczęście osoby te w momencie zachorowania przebywały już wcześniej na zwolnieniach lekarskich, dzięki czemu nie miały kontaktu z pozostałymi pracownikami – napisała w komunikacie.

Podkreśliła, że urząd jest cały czas w kontakcie z sanepidem i realizuje jego zalecenia. – Ponieważ osoby z pozytywnymi wynikami testów są pracownikami back office i nie mają bezpośredniego kontaktu z klientami, sytuacja ta nie ma większego wpływu na pracę ZUS we Wrocławiu oraz nie wiąże się z ograniczeniami w obsłudze klientów w salach obsługi – dodała rzecznik.

Wskazała, że od czwartku pracownicy działu, w którym pracowały osoby z pozytywnym testem, pracują zdalnie. Do poniedziałku pomieszczenia będą zamknięte i dezynfekowane.

– Cały czas monitorujemy sytuację i pozostajemy w kontakcie ze stacją sanepidu, która podejmuje decyzje dotyczące nałożenia lub uchylenia kwarantanny. ZUS we Wrocławiu pracuje normalnie z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa dla naszych pracowników, którzy mają do dyspozycji środki ochrony takie jak maseczki, przyłbice i płyny dezynfekujące, z których mogą korzystać bez ograniczeń – czytamy w komunikacie.

Roman Skiba
Print Friendly, PDF & Email