Wrocław: Dni seniora 2020 w zmienionej formie

Wrocław: Dni seniora 2020 w zmienionej formie
Fot. pixabay.com

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa Dni Seniora odbędą się w nieco innej formule, niż poprzednie edycje. Jednak organizatorzy przygotowali wiele ciekawych propozycji, które z pewnością sprawią, że seniorzy będą mieli zapewnioną rozrywkę i kreatywnie spędzą ten czas.

Inauguracja „Dni Seniora” planowana jest na pierwszą połowę września, jednak pełny harmonogram powinniśmy poznać w połowie sierpnia. Nowością w planie wydarzeń będzie „Rewia Parasoli”. W tym roku, zamiast tradycyjnego zdobienia i marszu kapeluszy, organizowany będzie konkurs na fantazyjnie przyozdobiony parasol i artystycznie ozdobioną maseczkę.

– W tym roku zmieniamy nieco formułę Dni Seniora. W dniu inauguracji w miejsce korowodu barwnych kapeluszy planujemy Rewię Parasoli.  Mam nadzieję, że udekorowane, oryginalne i artystyczne parasole zachęcą seniorów do twórczego podejścia do udziału w konkursie. Będą cieszyć oko, a jednocześnie pozwolą nam zachować dystans społeczny – mówi Robert Pawliszko zastępca dyrektora WCRS. Organizatorzy zapraszają do twórczego zdobienia parasoli! Ocenią oryginalność, kreatywność, pomysłowość i sposób wykonania.

Uroczyste otwarcie „Dni Seniora” 7 września w sali głównej NFM. W programie:

  • przekazanie przez Prezydenta Wrocławia przedstawicielom Rady Seniorów symbolicznych kluczy do bram miasta,
  • wręczenie statuetek „Przyjaciel seniorów”,
  • ogłoszenie zwycięzców konkursu „najbardziej oryginalny parasol” oraz „artystyczna maseczka ochronna”,
  • wręczenie certyfikatów dla Miejsc Przyjaznych Seniorom.

W ciągu kolejnych dni na seniorów będzie czekać wiele atrakcji, m.in. sportowe spotkania w plenerze, wydarzenia kulturalne, warsztaty edukacyjne, bezpłatne badania i porady zdrowotne oraz różnorodne zajęcia online.

Konkursy dla seniorów

Seniorzy będą mogli wziąć udział w konkursie na fantazyjnie przyozdobiony parasol – uczestnicy muszą wysłać zdjęcie ze swoim ozdobionym parasolem. Organizatorzy ocenią oryginalność, kreatywność, pomysłowość i sposób wykonania. Zdjęcia należy przesyłać na adres mailowy: marta.lomnicka@wcrs.wroclaw.pl.

Zwycięzca i laureaci konkursu zostaną poinformowani mailowo oraz telefonicznie. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, telefon oraz e mail, do zgłoszenia należy również dołączyć wypełnioną zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Będą one przyjmowane do 1 września do godz. 16:00.

Drugim konkursem, oprócz kreatywnie ozdobionego parasola, jest konkurs na oryginalnie ozdobioną maseczkę, która w tym przypadku nie ma spełniać roli ochronnej, a jedynie estetyczną i artystyczną.

– Wykonując artystyczne maseczki chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na estetyczny akcent i oswoić trud związany z obowiązkiem noszenia maseczek – podkreśla Robert Pawliszko.

Dni Seniora 2020 są objęte patronatem portalu wroclaw.pl.

Źródło: wroclaw.pl
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email