WOŚP zagrała już w SOSW nr 1

Fot. Mateusz Misztal

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra. Zbiórka funduszy rozpoczęła się bowiem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1.

Elbląska placówka zbiórkę na rzecz WOŚP rozpoczęła już w czwartek. Nie brakowało ciast, wyrobów własnych, a wśród przedmiotów, które znalazły się w loterii fantowej były nawet buty na obcasie.

– W naszej loterii znajdziemy wszystko. Gramy od wczoraj, więc dziś takich gadżetów orkiestrowych, jak koszulka, kubek czy smycz, już nie mamy, bo zeszło to bardzo szybko. Dziś mamy kiermasz słodkości, ciasta, słodycze, smalec z ogórkiem, Mamy też powidła, konfitury jest też loteria fantowa i dwie tablice pięknej biżuterii – mówi Ewa Łukaszewska, nauczyciel w SOS-W nr 1. – Gramy z WOŚP ponad 10 lat. Ja tu jestem osobą, która zarządza akcją, ale nie byłoby tego grania z WOŚP, gdyby nie zespół ludzi, który od lat wspiera tę inicjatywę w naszej szkole, to Katarzyna Pietrzyńska, Katarzyna Kaszewska, Asia Chrzanowska i Sylwia Witomska, a także rada rodziców. W tym roku będziemy też kwestować z uczniami w niedzielę. Wszystko odbywa się we współpracy z rodzicami i dziadkami dzieci, którzy zadeklarowali swoją pomoc tego dnia – dodaje.

W minionym roku dzięki działaniom placówki na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powędrowało 2015,23 zł.

Print Friendly, PDF & Email