Przed nami 28. Finał WOŚP

Przed nami 28. Finał WOŚP

Po raz 28. w Elblągu i wielu innych miejscach w Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wczoraj oficjalnie zarejestrowany został Sztab, który swoją siedzibę będzie miał w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Korczaka 34. Rusza także rejestracja wolontariuszy.

– Zbliżamy się do końca roku, ale też i do początku następnego. Od wielu lat właśnie na początku nowego roku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Elbląski sztab został już zarejestrowany, wolontariusze, którzy pracują przy tym wielkim przedsięwzięciu, są zawsze chętni do pomocy – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Myślę, że podczas nadchodzącego finału WOŚP elblążanie będą równie hojni, jak w poprzednich latach. Jak pamiętamy, w ubiegłym roku rekord został pobity. Zawsze też jednak mówię, że nie chodzi tu o rekordy, bo to takie wyścigi „kto da więcej”. Najważniejszy jest ten dar serca i to, że wspieramy i pomagamy. Mam nadzieję, że to, co stało się w tym roku w Gdańsku, nigdy więcej się nie powtórzy i cieszę się, że Orkiestra nadal będzie grała – dodaje. I jak zapewnia, w przyszłoroczny finał WOŚP zaangażować się mogą wszystkie instytucje miejskie.

Tym razem Orkiestra grać będzie dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, skupiając się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Pieniądze zebrane w 28. edycji WOŚP zostaną również przekazane na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii i zakładów diagnostyki obrazowej.

– Wczoraj do naszego sztabu w Szkole Podstawowej nr 11 wpłynęła informacja mówiąca o tym, że sztab oficjalnie został zarejestrowany. Cieszymy się z tego bardzo, bo to oznacza, że w Elblągu w 2020 roku będziemy mieli 28. Finał – mówi Bogusław Milusz, szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. – Bardzo chciałbym też podziękować panu prezydentowi i mieszkańcom za 27. Finał. Dzięki uprzejmości prezydenta miasta, służb miejskich i wszystkich mieszkańców Elbląga, którzy byli bardzo hojni, którzy mieli wielkie serducha, ta orkiestra grała fantastycznie. Pokazaliśmy, że w tym dniu nie liczą się nasze przekonania i poglądy polityczne.

W ciągu ostatnich 27 lat do elbląskich szpitali i hospicjum trafił sprzęt o łącznej wartości ponad 4,5 miliona zł.

I Ty możesz zostać wolontariuszem WOŚP

28. Finał WOŚP już 12 stycznia 2020 roku. 12 listopada rusza rekrutacja wolontariuszy i potrwa ona do 10 grudnia. W elbląskim sztabie zarejestrować się może 450 wolontariuszy. W minionym roku chętnych było więcej. Warto więc pamiętać, że decyduje kolejność zgłoszeń.

– Codziennie w godz. 9:00-18:00, tak jak i w latach ubiegłych, w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w pokoju nr 26 można się rejestrować. Zgłoszenia chętnych wolontariuszy przyjmujemy do 10 grudnia, chyba że przewidziana liczba miejsc zapełni się wcześniej – mówi Gabriela Zimirowska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. – Są dwie ścieżki rekrutacji, pierwsza: u nas w Centrum Wolontariatu – bierzemy ze sobą dowód i zdjęcie, a jeśli nie mamy 18. lat, to bierzemy ze sobą osobę dorosłą, która potwierdzi naszą tożsamość i podpisze zgodę na uczestnictwo osoby niepełnoletniej w XXVIII Finale WOŚP.

Drugą opcją jest rejestracja poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl, gdzie samemu należy wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Osoby niepełnoletnie muszę poprosić o pomoc opiekuna (rodzica), który w takim przypadku musi założyć konto opiekuna wolontariusza. Osoby rejestrujące się poprzez stronę internetową po wysłaniu zgłoszenia muszą udać się do Sztabu, aby potwierdzić dane wpisane do formularza.

W razie jakichkolwiek pytań do dyspozycji pozostaje numer telefonu 600 384 230.

Fot. Mateusz Misztal

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.