Wojewoda wręczył Krzyże Zasługi siedmiu elblążanom

Wczoraj 11 lutego przebywający z wizytą w Elblągu Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marian Podziewski spotkał się z Prezydentem Elbląga Henrykiem Słoniną. Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim Wojewoda wręczył odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego tym elblążanom, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju naszego miasta.

Wizytujący Elbląg Wojewoda odwiedził Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, Szkołę Podstawową nr 23, gdzie miał okazję ocenić zajęcia, które realizowane są w ramach trwających ferii zimowych. Wojewoda mógł także zobaczyć efekty remontu, który miał miejsce w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska.

Na koniec dnia Wojewoda wraz z Prezydentem wizytował dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Udział w spotkaniu wzięli także Przewodniczący Rady Miasta, Janusz Nowak, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wiesław Michnowicz oraz Zastępca Dowódcy 16 PDZ, gen. bryg. Grzegorz Buszka. Tematem rozmów była współpraca dotycząca udziału wydzielonych sił i środków jednostek wojskowych 16 Dywizji w sytuacjach kryzysowych ze szczególnym uwzględnieniem m. in. powodzi oraz zwalczania jej skutków, śnieżyc, działania elektrowni polowych, działań poszukiwawczych oraz działań antyterrorystycznych na terenie województwa warmińsko – mazurskiego jak również powiatu i miasta Elbląga. W trakcie spotkania goście zwiedzili Salę Tradycji 16 PDZ gdzie zapoznali się z jej bogatą historią, ale i zadaniami wykonywanymi w okresie pokoju, w tym udziałem naszych żołnierzy w misjach pokojowych, stabilizacyjnych i obserwacyjnych.

Odznaczenia zostały wręczone:
Andrzejowi Tomczyńskiemu – Srebrny Krzyż Zasługi
Stanisławowi Tomczyńskiemu – Srebrny Krzyż Zasługi
Marek Gulda – Srebrny Krzyż Zasługi
Krystyna Dziurdź – Brązowy Krzyż Zasługi
Bożena Warzecha Brązowy Krzyż Zasługi
Mieczysław Szałachowski Medal Złoty Za Długoletnią Służbę
Ewa Smerża Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę

  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3319