Włochy: 550 osób zmarło na COVID-19. Prawie 41 tysięcy nowych zakażeń

Włochy: 550 osób zmarło na COVID-19. Prawie 41 tysięcy nowych zakażeń
Fot. Pixabay

550 osób zmarło w ciągu jednego dnia we Włoszech na COVID-19, zarejestrowano 40 902 nowe zakażenia koronawirusem – ogłosiło w piątek ministerstwo zdrowia w Rzymie. To kolejny dobowy rekord wykrytych przypadków. Jest też następny rekord wykonanych testów – 254 tys.

Liczba zmarłych od początku epidemii wzrosła do 44 139.

Koronawirusa wykryto dotychczas u 1,1 miliona mieszkańców Włoch, wyzdrowiało około 400 tysięcy.

Obecnie w całym kraju zakażone są co najmniej 663 tysiące osób.

Liczba hospitalizowanych pacjentów wzrosła od czwartku o ponad tysiąc, do prawie 31 tysięcy. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 3230 najciężej chorych.

W Mediolanie w Lombardii rozpoczął działalność największy we Włoszech wojskowy punkt wykonywania testów na obecność koronawirusa. Będzie tam badanych codziennie tysiąc osób.

Władze sanitarne kraju zaapelowały do obywateli o „drastyczne” ograniczenie kontaktów oraz o to, by jak najwięcej przebywać w domu.

Według Ansy od niedzieli regiony Kampania i Toskania będą „czerwonymi strefami” najwyższego ryzyka zakażeń. Dołączą tym samym do Lombardii, Piemontu, Doliny Aosty i Kalabrii. Stopień zagrożenia do drugiego, pomarańczowego, ma zostać podniesiony w Emilii-Romanii, Friuli-Wenecji Julijskiej i w Marche. Oczekiwana jest formalna decyzja ministra zdrowia w tej sprawie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
Print Friendly, PDF & Email