Wielkopolska dla niepełnosprawnych

Wielkopolska dla niepełnosprawnych
Fot. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu (Facebook)

Na gali znajdującej się w Concordia Design zostały ogłoszone wyniki IX edycji konkursu pod nazwą „Wielkopolska Otwarta dla Osób Niepełnosprawnych”.

„Wielkopolska Otwarta dla Osób Niepełnosprawnych” jest to konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jego celem było wyróżnienie i nagrodzenie działań mających miejsce w 2018 i 2019 roku w społecznościach lokalnych na terenie Wielkopolski na rzecz włączenia w życie osób niepełnosprawnych oraz ich otoczenia.

Udział w konkursie brały między innymi organizacje pozarządowe, instytucje oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Jury oceniało głównie pomysł działania, dostępność dla osób zainteresowanych, wpływ jaki dany projekt miał na osoby niepełnosprawne i całą społeczność oraz zaangażowanie społeczności i osób niepełnosprawnych.

Pierwsze miejsce w konkursie otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu za pokoik terapeutyczny dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Drugie miejsce zajęła Fundacja „Wspólnota Burego Misia” im. B. Jańskiego za zorganizowanie MiśTrucka, czyli foodtrucka prowadzonego przez osoby z niepełnosprawnościami.

Ostatnie miejsce na podium należy do Gminy Gostyń za program na rzecz promowania osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałania wobec takich osób pod nazwą „Parasolka Zaufania”.

Źródło: rops.poznan.pl
Fot. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu (Facebook)
Print Friendly, PDF & Email