Wielkanocne śniadanie w ŚDS przy ul. Zamkowej

Fot. MM

W Środowiskowym Domu Samopomocy Filia nr 3 po raz kolejny podopieczni domu ich rodziny i pracownicy zasiedli wspólnie do śniadania wielkanocnego. Nie zabrakło też krótkiego występu artystycznego i drobnych słodkich upominków.

– To już jest taka nasza tradycja. Co roku, od początku istnienia tego domu, organizowane było śniadanie wielkanocne. Tak naprawdę to dopiero wchodzimy w okres świąt. Przed nami triduum paschalne, ale to śniadanie organizowane w naszym domu ma szczególne znaczenie , bo jak sami uczestnicy mówią „ to nasz drugi dom ”, jest tak bardzo ważne, aby podopieczni i pracownicy spotkali się przy uroczyście zastawionym stole w miłej i serdecznej atmosferze. Spotkania te zdecydowanie poprawiają samopoczucie uczestników oraz pozwalają pielęgnować świąteczną tradycję – mówi Elżbieta Nike, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Zamkowej w Elblągu. – W tym roku spełniło się nasze marzenie , możemy wszyscy razem w jednej sali spożywać posiłek. Do tej pory świąteczne spotkanie podzielone było na kilka sal, bo w jednej się nie mieściliśmy.

Razem z uczestnikami i pracownikami ŚDS Filia nr 3 do świątecznego stołu zasiedli Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Krystyna Grzybicka oraz rodziny , opiekunowie , wolontariusze i byli uczestnicy . Goście oraz podopieczni domu, otrzymali słodki upominek. Na stole pojawił się żurek, nie zabrakło też ciast.

– Potrawy jakie pojawiły się na świątecznym stole, zostały przygotowane w ramach treningu kulinarnego przez naszych podopiecznych. Dekoracje świąteczne wykonano podczas zajęć plastycznych. Wszystko to, co można było dziś zobaczyć, usłyszeć i posmakować zostało przygotowane w ramach codziennej terapii – zaznacza Elżbieta Nike.

Aby zobaczyć fotorelację z wydarzenia kliknij w zdjęcie główne. 

Print Friendly, PDF & Email