Wielkanocna zbiórka żywności

Wielkanocna zbiórka żywności

W piątek, 27 marca, zaczęła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Będzie trwała trzy dni – piątek, sobota, niedziela. Zbiórka organizowana jest przez Banki Żywności w całej Polsce. Na wszystkich, którzy zechcą się podzielić z biedniejszymi, czekają wolontariusze i oznakowane kosze w wybranych sklepach.

   W tym roku przybyło osób potrzebujących pomocy. Po pomoc żywnościową do Banku Żywności w Elblągu zgłosiło się o ponad 1000 osób więcej niż w roku ubiegłym. Dla większości z nas okres przedświąteczny jest radosnym oczekiwaniem na rodzinne spotkania przy suto zastawionym stole, jest jednak wiele rodzin, które nie podzielają tej radości, bo nie wystarcza im pieniędzy nawet na codzienne życie. Świąteczne potrawy będą na pewno lepiej smakowały temu, kto kupi coś dodatkowo dla biedniejszych od siebie.
Podziel się nie tylko jajkiem!
To hasło wielkanocnej zbiórki żywności w Elblągu, która odbywa się w następujących sklepach:
Supermarketach Carrefour i E.leclerc, wszystkich sklepach „Biedronki”, w Sieci 34, w wybranych sklepach „Społem” i „Vabank” , w Hali Targowej na Podgórnej i w „Spyży”.
Do oznaczonych koszy prosimy wkładać produkty przydatne do przygotowania świątecznego posiłku , dobrze opakowane i z odpowiednio długim  terminem ważności. Mogą to być produkty zbożowe – mąka, ryż, kasza – tłuszcze,  konserwy mięsne i rybne, bakalie, dżemy, kawa, herbata, kakao, czekolada i inne słodycze, sosy, przyprawy.
Współorganizatorami zbiórki w Elblągu są:
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Caritas
Kościół Chrześcijan Baptystów
Stowarzyszenie Integracyjne „RAZEM”
Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS
Polskie Stow. na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN
Klub Św. Karola
Gimnazjum nr 9 i Gimnazjum nr 4

Organizatorom pomagają wolontariusze i sponsorzy.

Wszyscy organizatorzy i oczekujący na pomoc ich podopieczni z góry dziękują za każdy dar.

  Teresa Bocheńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3483