Wiceminister zdrowia: W tym roku wakacje nie tylko w Polsce. Decyzje w połowie czerwca

Wiceminister zdrowia: W tym roku wakacje nie tylko w Polsce. Decyzje w połowie czerwca

W tym roku wakacje będą możliwe nie tylko w Polsce; myślę, że w połowie czerwca będzie ten moment, kiedy będziemy planowali wyjazdy i wiedzieli, dokąd możemy polecieć – powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Zapytany w Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma-Dziewiąta, czy resort zdrowia będzie zalecał zniesienie obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju z wakacji, Kraska odparł: „jeżeli nie będzie uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że tej kwarantanny nie będzie”. Lk – Ale – dodał – to są decyzje, które podejmujemy z tygodnia na tydzień, w zależności od sytuacji epidemicznej”.

Wiceminister zauważył również, że dostępność krajów zmienia się z dnia na dzień, a sytuacja w różnych państwach jest różnie postrzegana. Wyraził też nadzieję, że „w najbliższych tygodniach świat się otworzy”, a wątpliwości związane z ograniczeniami turystycznymi zostaną rozwiane.

Z najnowszych danych MZ wynika, że łączna liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 24 tys. 395 osób, z czego 1 092 osoby zmarły, a 11 726 wyzdrowiało.

Dorota Stelmaszczyk
Fot. Jacek Bonczek / mat. prasowe PLL LOT